Zdrowy nowy rok

Jestem niemal pewna, że zdrowy nowy rok to było jedno z popularniejszych życzeń nie tylko świątecznych, ale też i tych noworocznych właśnie. Chociaż pandemia daje się nam wszystkim we znaki, już dziś warto skupić się na budowaniu odporności i lepszego samopoczucia. Okazuje się również, że z pewnymi schorzeniami można poradzić sobie skutecznie za pomocą diety. Aktywność fizyczna również dobrze wpływa na nasz organizm. Nie tylko pozwala zrzucić zbędne kilogramy, ale też poprawia nasze samopoczucie i kondycję psychiczną.

Zdrowy nowy rok

Ponieważ znaczna część z nas na dłużej utkwiła w domu, to dobry czas, by zrobić coś dla siebie. Skupić się na swoim zdrowiu, wsłuchać się w sygnały, które daje nam nasz organizm. A może nawet zadbać o co, na co do tej pory nie mieliście zbyt wiele czasu? Nowy rok to nowy początek! W związku z tym przygotowałam dziś zestawienie przydatnych poradników. I to nie tylko tych o zdrowiu! Znajdziecie tu książki kucharskie, a nawet ciekawy reportaż o tym, czego lekarze nam nie mówią. Tym samym, jeśli szukacie inspiracji i podpowiedzi, jak zadbać o zdrowie, by cieszyć się nim przez cały rok, koniecznie sprawdźcie prezentowane tu tytuły.

Zdrowy nowy rok – zadbaj o siebie już dziś!

Lekarz ci tego nie powie - kup na TaniaKsiazka.pl

Lekarz ci tego nie powie Max Skittle

Tak, tak. Są rzeczy, o których nigdy nie usłyszysz z ust lekarza. Czy to dlatego, że wizyta trwa tak krótko, choć oczekujemy na nią czasem długie miesiące? Autor z dystansem opisuje codzienne i niecodzienne sytuacje ze swojej praktyki zawodowej. A poza tym zdradza, co sądzi o systemie opieki zdrowotnej i wiele innych szczegółów, które z pewnością nurtują niejednego pacjenta.

Książka dostępna od 13 stycznia 2021 roku.

Biblia treningu siłowego - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Biblia treningu siłowego Grzegorz Andrzejewski

Ruch to zdrowie! A jeśli zamierzacie wziąć się za trening siłowy, koniecznie sprawdźcie ten poradnik. Autor zdradza tu najbardziej wartościowe elementy treningu siłowego. A żeby było bardziej czytelnie, dzieli je na 11 grup mięśni: grzbietu, „kapturów”, tricepsów, bicepsów, przedramion, klatki piersiowej, brzucha i talii, przedniej i tylnej części ud, podudzi i barków. Poza tym znajdziecie tu 200 ćwiczeń przetestowanych przez miliony osób, dzięki którym ułożycie swój indywidualny plan treningowy.

Książka dostępna od 1 lutego 2021 roku.

Zdrowy nowy rok - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Dietojarska kuchnia żydowska Fania Lewando

Pozycja niezwykle fascynująca! Warto wiedzieć, że książka kucharska, stworzona przez Fanię Lewando zaginęła w czasie wojny. Odnaleziono ją po latach przez przypadek na targach antykwarycznych. Dzięki temu dziś możemy poznać oryginalne przepisy Lewando, której kulinarny kunszt był szeroko ceniony i podziwiany w przedwojennym Wilnie.

Książka dostępna od 28 stycznia 2021 roku.

Zdrowy nowy rok - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Choroba refluksowa dr Jamie Koufman, dr Jordan Stern, Marc Michel Bauer 

Eksperci leczenia refluksu oraz diety przeciwrefluksowej, przedstawią wam szereg faktów o tej chorobie. W związku z tym z łatwością ocenicie, czy ta przypadłość dotyczy także was. Poza tym zdradzają oni, w jaki sposób zdrowe odżywianie i skuteczna dieta mogą zminimalizować objawy i poprawić wasze samopoczucie.

Książka dostępna od 19 lutego 2021 roku.

Palestyna. Książka kucharska - kup na TaniaKsiazka.pl

Palestyna. Książka kucharska Sami Tamimi, Tara Wigley

Znajdziecie tu ponad 110 przepisów i opowieści o smakach i kuchni Palestyny. Autorzy zabiorą was w niepowtarzalną podróż po Betlejem, Wschodniej Jerozolimie, Nablusie, Hajfie, Akce, Nazarecie, Galilei i Zachodnim Brzegu. A każdy z tych regionów to zupełnie odrębna i jedyna w swoim rodzaju kulinarna przygoda.

Książka już dostępna.

Zdrowy nowy rok - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Kompletna dieta przeciwzapalna Leslie Langevin

Czy wiecie, czym jest nietolerancja histaminy i jak się objawia? Autorka zdradza, na co zwrócić szczególną uwagę. A ponadto serwuje czytelnikom ponad 100 przepisów na dania bez glutenu i o niskiej zawartości histaminy. Do tego znajdziecie tu czytelne i przydatne tabelki, jadłospisy i wskazówki. Dzięki temu zadbacie o swoje zdrowie i samopoczucie!

Książka dostępna od 5 lutego 2021 roku.

Dieta w chorobach trzustki - kup na TaniaKsiazka.pl

Dieta w chorobach trzustki dr med. Reinhard Singer, Elke Silberzahn, Eva-Maria Lange, Waltraud Eggstein

Właściwa dieta w chorobach trzustki może naprawdę pomóc z przykrymi dolegliwościami. Dzięki tej książce dowiecie się jak dzięki zdrowemu odżywianiu i diecie trzustkowej wspomóc pracę trzustki, pozbywając się jej chorób. Są tu również wskazówki, dzięki którym zwrócicie uwagę na objawy niewłaściwie funkcjonującej trzustki. A do tego mnóstwo prostych i smacznych przepisów oraz najnowsze odkrycia medycyny żywieniowej.

Książka dostępna od 1 lutego 2021 roku.

Skuteczne uzdrawianie tarczycy zgodnie z ajurwedą - kup na TaniaKsiazka.pl

Skuteczne uzdrawianie tarczycy zgodnie z ajurwedą Marianne Teitelbaum

Skorzystajcie z wiedzy starożytnej medycyny indyjskiej i zadbajcie o prawidłową pracę tarczycy. Jak wspomóc się przy chorobie Hashimoto, stanach zapalnych tarczycy, nadczynności lub jej niedoczynności? Autorka zdradza wiele skutecznych metod, porad i wskazówek, które pomogą wam poprawić funkcjonowanie organizmu.

Książka dostępna od 5 lutego 2021 roku.

Dieta na zdrowy mikrobiom - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Dieta na zdrowy mikrobiom dr Raphael Kellman

Ostatnie lata w badaniach z zakresu zdrowia udowadniają, że nasze dobre samopoczucie zależy w dużej mierze od zdrowych jelit. Tym samym autor tego poradnika przedstawia bezpieczną i skuteczną, pełnowartościową dietę, jako trójfazowy program odzyskania zdrowia jelit. A przy tym pomoże wam zrzucić nieco zbędnych kilogramów.

Książka dostępna od 12 lutego 2021 roku.