Ziemia obiecana - wspomnienia Baracka Obamy już w marcu w Polsce! Ziemia Obiecana

Już 17 marca 2021 roku nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się polskie wydanie pierwszego tomu wspomnień 44. prezydenta Stanów Zjednoczonych, Baracka Obamy. Światowa premiera książki Ziemia Obiecana (org. A Promised Land) zaplanowano na 17 listopada 2020 roku, w 25 językach jednocześnie. Nie znamy jeszcze daty publikacji drugiej i ostatniej części wspomnień z czasów prezydentury. Szczegóły trasy promocyjnej prezydenta Obamy zostaną natomiast ogłoszone jeszcze tej jesieni. Czy Polska zostanie uwzględniona w jego planach?

Ziemia Obiecana, Barack Obama

Ziemia Obiecana to wspomnienia pierwszego Afroamerykanina sprawującego najwyższy urząd w Stanach Zjednoczonych, Baracka Obamy. Polityk w poruszający sposób ukazuje swoją niezwykłą przemianę — z młodego, poszukującego własnej tożsamości człowieka — w silnego przywódcę najbardziej wpływowego kraju na świecie. Znajdziemy tu historię jego politycznego dojrzewania oraz przełomowe chwile pierwszej kadencji prezydentury.

Barack Obama zabiera czytelników w poruszającą podróż przez meandry swojej politycznej kariery, zaczynając od swoich wczesnych aspiracji, przez zwycięstwo w stanie Iowa aż do Gabinetu Owalnego w Białym Domu, w którym zasiadł jako 44. prezydent Stanów Zjednoczonych.

Refleksja nad prezydenturą

W książce Ziemia Obiecana znajdziemy dogłębną analizę prezydentury. Jej ogromnego globalnego zasięgu, granic władzy urzędu, a także wyjątkowe spostrzeżenia na temat polityki partyjnej oraz międzynarodowej dyplomacji. Wraz z Obamą przeniesiemy się do Białego Domu. Odbędziemy również podróż do wielu istotnych miejsc na kuli ziemskiej, jak Moskwa, Pekin czy Kair.

Były prezydent podzieli się z czytelnikami swoimi myślami i uczuciami, które towarzyszyły mu m.in. podczas globalnego kryzysu finansowego, uchwalenia reformy systemu opieki zdrowotnej w USA wbrew stanowisku opozycji, konfliktu z generałami w sprawie strategii Stanów Zjednoczonych w Afganistanie, czy operacji Trójząb Neptuna, dzięki której zginął Osama bin Laden.

Ziemia Obiecana – opowieść intymna i poruszająca

Ziemia Obiecana

Wspomnienia Baracka Obamy to osobista opowieść o zaangażowanym animatorze społecznym, który nie tylko zasmakował światowej polityki, ale zdał z niej egzamin.

Ziemia Obiecana ukazuje szczere wyznanie Afroamerykanina, który ubiegał się o urząd w kraju z niechlubną historią niewolnictwa. Dźwigał tym samym na barkach ogromne oczekiwania pokolenia wychowanego na przesłaniu „nadziei i zmiany”. Obama wpuszcza nas również za kulisy ważnych decyzji, dzieląc się moralnymi rozterkami. Otwarcie pisze o wątpliwościach, rozczarowaniach i o przeszkodach, z którymi musiał mierzyć w kraju i za granicą. Nie zapomina również o swojej rodzinie. Ujawnia, jak życie w Białym Domu u boku prezydenta wpłynęło na jego żonę Michelle i córki, Malię i Sashę.

Uczucie po skończeniu pisania książki jest jedyne w swoim rodzaju, a z tej jestem szczególnie dumny. Przez ostatnie kilka lat rozmyślałem o swojej prezydenturze. W książce Ziemia Obiecana starałem się uczciwie zrelacjonować moją kampanię i okres spędzony na stanowisku prezydenta USA. (…) Mam nadzieję, że moja książka będzie nie tylko przyjemną lekturą, z której można wiele się dowiedzieć, lecz także zainspiruje młodych ludzi w całym kraju i na świecie, by przejęli pałeczkę, głośno wyrazili własne zdanie i odegrali rolę w tworzeniu lepszego świata.

~ Barack Obama

Barack Obama

Barack Obama był 44. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jako kandydat partii demokratycznej, w listopadzie 2008 wygrał wybory z republikaninem Johnem McCainem, rozpoczynając tym samym prezydenturę trwającą dwie kadencje. Jest laureatem Pokojowej Nagrody Nobla za 2009 rok. Akademia Szwedzka przyznała mu ją za nadzwyczajne wysiłki na rzecz wzmocnienia międzynarodowej dyplomacji i współpracy między narodami.

Obama jest również autorem dwóch bestsellerów New York TimesaOdziedziczone marzenia. Spadek po moim ojcu oraz The Audacity of Hope. 

Połączone artykuły: