Znaleziona Gythi Lodge - zapowiedź nowej książki

Lata osiemdziesiąte. Paczka młodych znajomych zaplanowała wspólny wyjazd. To miały być przyjemne wakacje, takie, które będą razem wspominać przez długie lata. O tym co wydarzyło się na kempingu, rzeczywiście nie zapomniało żadne z uczestników wycieczki... Po trzydziestu latach koszmar powrócił. Niedawno w Polsce ukazał się kryminał Znaleziona. Jego autorką jest Gytha Lodge. Więcej szczegółów na temat fabuły i premiery debiutanckiej książki brytyjskiej pisarki znajdziecie poniżej.

Znaleziona Gythi Lodge - zapowiedź nowej książki

Znaleziona Gythi Lodge

Trwają wakacje 1983 roku. W upalny lipiec paczka nastoletnich znajomych wyjeżdża na kemping do lasu.

Ranek po pierwszej nocy kempingu przynosi mrożące krew w żyłach odkrycie. Okazuje się, że zniknęła Aurora Jackson: najmłodsza uczestniczka wycieczki, która tak naprawdę wybrała się na wakacyjny wyjazd wyłącznie ze względu na starszą siostrę… Dziewczyny nie udaje się odnaleźć pomimo przeprowadzonego śledztwa. Trauma pozostaje na długie lata.

Po trzech dekadach tragiczne wydarzenia wracają do sześciorga – teraz już dorosłych – uczestników kempingu. Odnaleziono ciało Aurory. A to odkrycie rzuca nowe światło na sprawę sprzed lat, bo szczątki zaginionej nastolatki leżały w kryjówce, o której istnieniu wiedziała tylko paczka przyjaciół.

Śledztwo przejmuje detektyw Jonah Sheens. W 1983 jako młody policjant brał udział w poszukiwaniach Aurory, znał też grupę nastolatków. Tym razem Sheens jest jeszcze bardziej zdeterminowanyi chce za wszelką cenę odnaleźć mordercę młodej dziewczyny. Zabiera szóstkę podejrzanych do feralnego lasu, gdzie muszą na nowo stanąć twarzą w twarz z mroczną przeszłością.

Wszyscy twierdzą, że są niewinni, ale jedno z nich kłamie. Wszyscy są podejrzani.

Sześcioro przyjaciół. Jeden zabójca. Komu zaufasz?

Gytha Lodge Znaleziona

Znaleziona Gythi Lodge – kiedy premiera książki?

Premiera Znalezionej miała miejsce 14 lipca 2021 roku. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B.

Debiutancki kryminał Gythi Lodge już teraz możecie zamówić W TYM MIEJSCU.

 

Zobacz także: