Znamy reżysera ekranizacji Kinga

Dziś przybywam z dobrą wiadomością. Ponieważ znamy reżysera ekranizacji Kinga! A właściwie reżyserkę. Chodzi tu o ekranizację książki pt. Dziewczyna, która kochała Toma Gordona, o której wspominałam już jakiś czas temu. Wtedy jednak nie wiedzieliśmy jeszcze, kto podejmie się reżyserii kolejnej powieści mistrza grozy. Teraz właśnie w sieci pojawiły się kolejne informacje na temat planowanej produkcji. Zatem fani adaptacji filmowych mają niemałe powody do zadowolenia, ponieważ to oznacza, że film na podstawie wspomnianej książki nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Co nowego wiemy o planowanym obrazie?

Znamy reżysera ekranizacji Kinga

Znamy reżysera ekranizacji Kinga – kilka słów o produkcji

Za sterami kamery stanie Lynne Ramsay, która odpowiedzialna jest za wyreżyserowanie m.in.: Nigdy cię tu nie było czy Musimy porozmawiać o Kevinie. Ponadto wraz z Christy Hall przygotuje ona scenariusz do produkcji. Film powstaje przy współpracy Sanibel Films z Vertigo Entertainment i Origin Story. Wciąż nie wiemy jednak, kiedy produkcja miałby pojawić się na wielkim ekranie. Ponadto nie są również jeszcze znani aktorzy, którzy zostaną zaangażowani w film. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak cierpliwie czekać na kolejne informacje.

Książki Stephena Kinga są ostatnio jednymi z najchętniej ekranizowanych powieści. Zdaje się, że kino grozy i horroru powoli wyczerpuje własne źródła na kreatywne scenariusze. W związku z tym producenci chętnie sięgają po sprawdzone historie. A powieści Kinga bez wątpienia są świetnym materiałem na mroczne i przyciągające kino.

Dziewczyna, która kochała Toma Gordona – słów kilka o fabule

O czym opowiada historia? Dziewięcioletnia Trisha gubi się podczas spaceru po lesie z matką i bratem. Aby przetrwać, racjonuje sobie żywność i pociesza się, słuchając transmisji radiowych z meczów baseballowych ze słynnym miotaczem Red Soxów, Tomem Gordonem, w którym się podkochuje. Jednak głód, pragnienie, strach przed nieuniknioną, jak wydawałoby się, śmiercią, wywołują u niej halucynacje. Spotyka w nich przyjaciół i członków rodziny, a nawet samego Toma. Przerażona dziewczynka zaczyna w końcu wierzyć, że jej przeznaczeniem jest pokonanie Boga Zagubionych, tropiącego ją w postaci zmutowanych zwierząt.

Jeśli jesteście zainteresowani książką pt. Dziewczyna, która kochała Toma Gordona, koniecznie zerknijcie tutaj. Dajcie też znać, czy czekacie na tę ekranizację!