Zwiastun Niewidzialnego człowieka

Zwiastun Niewidzialnego człowieka to nie lada gratka dla wszystkich miłośników książki Herberta G. Wellsa. Ponieważ to właśnie na podstawie jego powieści powstał film, który w polskich kinach będzie dostępny już od 6 marca 2020 roku. Poza tym powody do zadowolenia mają także widzowie, którzy interesują się produkcjami z lekkim dreszczykiem grozy, a przede wszystkim miłośnicy science fiction. Jesteście ciekawi, czego możecie spodziewać się po tej produkcji? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Zwiastun Niewidzialnego człowieka

Zwiastun Niewidzialnego człowieka oraz kilka słów o samej historii

Za reżyserię filmu oraz scenariusz odpowiedzialny jest Leigh Whannell. Widzowie kojarzą go m.in. z takich produkcji jak Naznaczony czy Piła. Na wielkich ekranach pojawią się: Elisabeth Moss jako Cecilia Kass, Aldis Hodge jako James, Storm Reid jako Sydney czy Oliver Jackson-Cohen jako Adrian Griffin. Warto tutaj dodać, że nie jest to pierwsza ekranizacja tej pozycji. Ponieważ filmowa adaptacja miała miejsce w 1933 roku, natomiast w latach późniejszych książka doczekała się szeregu prób zarówno filmowych, jak i serialowych. Poza tym należy tu również wspomnieć, że produkcja z tego roku będzie uwspółcześnioną opowieścią.

Główną bohaterką jest Cecilia Kass, która tworzy toksyczny związek z socjopatycznym naukowcem. Wkrótce mężczyzna popełnia samobójstwo i zostawia ogromną fortunę. Kobieta jednak nie do końca wierzy w jego śmierć. Wkrótce jej podejrzenia nabierają na sile za sprawą dziwnych zbiegów okoliczności. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna odkrywa, jak stać się niewidzialnym. I wykorzystuje to, by prześladować swoją ofiarę. Nikt jednak nie wierzy Cecilii Kass, a jej historia sprawia, że zaczynają ją podejrzewać o utratę zmysłów. Jednak Kass wie, że musi chronić się przed niewidzialny oprawcą.

Książkę Herberta G. Wellsa dziś uważa się za klasykę gatunku. Jak już wspomnieliśmy, ekranizacja z tego roku będzie jej uwspółcześnioną wersją. Film pojawi się w polskich kinach 6 marca bieżącego roku. Zwiastun Niewidzialnego człowieka prezentujemy wam poniżej. Koniecznie dajcie nam znać, czy wybierzecie się do kina!

Natomiast tutaj znajdziecie książkę, która stała się inspiracją dla filmu. Czytaliście?