Ekranizacje i adaptacje

Amerykańscy bogowie – zwiastun serialu

Amerykańscy bogowieAmerykańscy bogowie to jedna z najpopularniejszych książek znanego pisarza, Neila Gaimana, którą przetłumaczono na ponad 30 języków. Na konto autora, za tę publikację, wpadły też prestiżowe nagrody, m. in.: Hugo, Nebula czy Brama Stokera. Teraz książka cieszy się jeszcze większą popularnością, ponieważ zapowiadana jest jej ekranizacja w postaci serialu.

Amerykańscy bogowie to historia, której bohaterem jest Cień, odsiadujący trzyletni wyrok. Kiedy jednak zbliża się czas wyjścia na wolność, zaczyna on odczuwać pewien niepokój. Dwa dni przed zakończeniem odsiadki, w niewyjaśnionych okolicznościach, ginie jego żona – Laura, a wszystko wskazuje na to, że doszło do zdrady małżeńskiej. Nie mogąc pogodzić się z tym, co zaszło, Cień wraca do domu, gdzie czeka na niego kolejny szok. Spotyka on tam Pana Wednesday, który twierdzi, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Wspólnie postanawiają wyruszyć w podróż po Stanach, by wyjaśnić zagadkę morderstw, które dokonywane są co roku, w zimę, w małym amerykańskim miasteczku.

Na obecnie trwającym ComicConie uczestnicy wydarzenia mieli okazję zobaczyć pierwszą zapowiedź nadchodzącego serialu, która wywołała niemałe emocje wśród fanów Gaimana, którzy z niecierpliwością czekają aż produkcja ukaże się na szklanym ekranie.

Produkcją zajął się Bryan Fuller, który na swoim koncie ma już sukcesy związane z Hannibalem czy Herosami i będzie on współpracował z Michaelem Greenem (uczestniczył również w produkcji Herosów). W postaci głównych bohaterów wcielą się: Rick Whittle oraz Ian McShane. Na ekranie ujrzy również, m. in: Emily Browning a także Gillian Anderson. Serial ma zostać wyemitowany przez stację Starz. Nie jest jednak znana jeszcze dokładna data premiery. Wiadomo jedynie, że emisja serialu miałby zacząć się dopiero w przyszłym roku.

Tymczasem podrzucamy wam  zapowiedź.