PolecamyPoradnikiRecenzje

Żyj zgodnie z fazami księżyca – recenzja książki

Żyj zgodnie z fazami księżyca poleca taniaksiazka.pl

Żyj zgodnie z fazami księżyca Kirsty Gallagher to taki dość niecodzienny poradnik na mojej półce. Ale ten srebrzysty glob świecący nam nad głowami tak mnie jakoś ostatnio zafascynował, że zdecydowałam się sięgnąć po tę pozycję. Co ciekawe – postanowiłam podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami na temat tej książki w dniu pełni właśnie. 🙂 Autorka twierdzi, że księżyc jest odpowiedzialny za nasze samopoczucie, na sen, nastrój. Przyznajcie się, zdarza się Wam powiedzieć, że to przez niskie/wysokie ciśnienie? A czy myśleliście o tym, że to właśnie księżyc na Was wpływa?

Pierwszy raz nad mocą księżyca zaczęłam się zastanawiać po lekturze tej książki. Mówi się, że tak zwana woda księżycowa ma wspaniałe właściwości. Brzmi magicznie, prawda? Czemuż nie mielibyśmy wpuścić trochę czarów do naszego życia? Właściwie to nawet data świąt wielkanocnych dyktowana jest księżycem właśnie. Czego dowiedziałam się z tej książki? Zerknijcie poniżej.

Żyj zgodnie z fazami księżyca – recenzja książki

https://www.taniaksiazka.pl/zyj-zgodnie-z-fazami-ksiezyca-kirsty-gallagher-p-1491502.html

Autorka porusza tu podstawy astrologii. W książce znajdziemy też mnóstwo ciekawostek. Wiedzieliście, że koralowce w Wielkiej Rafie Koralowej rozmnażają się pod wpływem pełni? Właśnie sobie przypomniałam, że jakiś czas temu czytałam książkę Tajemna mowa drzew, gdzie poruszony został temat księżycowego drewna. Nawet znajomy stolarz powiedział, że coś w tym jest. Wielu ogrodników ma na wyposażeniu kalendarz astrologiczny i uprawia ogród ze wspaniałym skutkiem, stosując się do rytmu księżyca. I o tym też przeczytacie w tej książce.

Część książki poświęcona jest również temu, co w jakiej fazie księżyca powinniśmy zrobić, czego unikać, a na co bardziej zwrócić uwagę. Księżyc wręcz zdaje się nam podpowiadać kiedy możemy coś planować, a kiedy lepiej będzie poświęcić dzień dla siebie. 😉 No tak, podobno są ludzie, których trzeba namawiać do odpoczynku! Podobne wskazówki są umieszczone w rozdziałach poświęconych księżycowi w konkretnych znakach zodiaku. Autorka poleca również kamienie odpowiednie dla tych okoliczności.

Cóż mogę powiedzieć więcej? Te całe fazy księżyca wcale nie są takie proste, na jakie wyglądają. 😉 Cieszę się, że przeczytałam tę książkę, bo sięgnęłam po coś wcześniej mi nieznanego. Nie bójmy się takich wyzwań. 😉 Dajcie się ponieść magii księżyca!

Książkę Żyj zgodnie z fazami księżyca znaleźć możecie tutaj.

Moja ocena
  • 8/10
    Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 8/10
  • 7/10
    Czy książka nadaje się na prezent? - 7/10
  • 8/10
    Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 8/10
7.7/10

Fragment recenzji

Żyj zgodnie z fazami księżyca Kirsty Gallagher to taki dość niecodzienny poradnik na mojej półce. Autorka porusza tu podstawy astrologii, część książki poświęcona jest również temu, co w jakiej fazie księżyca powinniśmy zrobić, czego unikać, a na co bardziej zwrócić uwagę. Cieszę się, że przeczytałam tę książkę, bo sięgnęłam po coś wcześniej mi nieznanego. Nie bójmy się takich wyzwań 😉