Dzień Matki - książkowe prezenty. Jaką czytelniczką jest Twoja mama?

Za kilka dni Dzień Matki – książkowe prezenty z pewnością ucieszą wiele mam! A jaka jest Twoja mama? Rozważna czy romantyczna? Niestraszny jej dreszczyk mocnych emocji? Woli chodzić własnymi drogami – w przenośni i dosłownie? A może jest tak zabiegana, że nie ma czasu skupić się na sobie? Poniżej znajdziesz 5 propozycji książek na Dzień Matki – wybierz najlepszą dla swojej najlepszej mamy!

Dzień Matki - książkowe prezenty. Jaką czytelniczką jest Twoja mama?

Dzień Matki – książkowe prezenty

Książka dla mamy rozważnej

Jessica Bruder Nomadland. W drodze za pracą Dzień Matki - książkowe prezentyNomadland. W drodze za pracą  – Jessica Bruder

Dla mamy twardo stąpającej po ziemi proponuję literaturę faktu. Reportaż Jessici Bruder opowiada o współczesnych nomadach, żyjących w USA. Rezygnują oni z wygód życia klasy średniej, sprzedają swoje majątki i camperami ruszają w drogę po Stanach, w poszukiwaniu pracy.

Książka ta znalazła się w tegorocznej finałowej dziesiątce Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego dla najlepszego reportażu, a jej ekranizacja została nagrodzona Oscarem.

Książka dla mamy romantycznej

Katarzyna Grochola Zjadacz czerni 8 Dzień Matki - książkowe prezenty

Zjadacz czerni 8 – Katarzyna Grochola

Jeśli Twoja mama lubi historie o miłości – to książka stworzona dla niej. Katarzyna Grochola w swoim najnowszym zbiorze opowiadań skupia się na wielu odcieniach i smakach jednego z najważniejszych uczuć w życiu człowieka. Osiem historii, ośmioro bohaterów – mnóstwo wzruszeń. Książka od serca.

Książka dla mamy nieustraszonej

Morgan Audic Jaskółki z Czarnobyla

Jaskółki z Czarnobyla – Morgan Audic

A może Twoja mama lubi dreszczyk emocji? Akcja kryminału Morgana Audica rozgrywa się w Prypeci, miejscowości leżącej nieopodal elektrowni atomowej w Czarnobylu. Od tragicznego wybuchu minęło trzydzieści lat. Przez miasteczko przewijają się setki turystów, szukających emocji i atrakcji. Któregoś dnia w tym porzuconym przed laty mieście-widmie znalezione zostaje ciało mężczyzny. Okazuje się, że jest to Leonid Sokołow, syn ministra, który odpowiadał za sprawy atomowe trzy dekady wcześniej. Co chciał przekazać morderca? Dlaczego zabił?

Książka otrzymała tegoroczną Nagrodę Złoty Pocisk dla najlepszej zagranicznej powieści kryminalnej 2020.

Książka dla mamy wędrowniczki

Adrian Markowski Bieszczady. Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami

Bieszczady. Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami  – Adrian Markowski

Twoja mama ciągle zarzeka się, że rzuci wszystko i pojedzie w Bieszczady? 🙂 Jeśli lubi wędrować własnymi ścieżkami, to ten przewodnik będzie jak znalazł. Adrian Markowski prowadzi po drogach i bezdrożach Bieszczad, wskazując znane szlaki oraz mało uczęszczane, poboczne ścieżki. Przyjemnie się wyrwać i poczuć bieszczadzki klimat!

Książka dla mamy zabieganej

Natalia De Barbaro Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie Dzień Matki - książkowe prezenty

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie  – Natalia De Barbaro

Na koniec coś dla mamy, która zawsze jest dla wszystkich, dba o całą rodzinę i otoczenie, a mało pamięta o tym, żeby samej odetchnąć i skupić się także na sobie. Czuła przewodniczka to książka, która zachęca do zajrzenia w głąb siebie – z miłością, troską i spokojem.

Dzień Matki – książkowe prezenty

Oczywiście każda mama jest jedyna, wyjątkowa i niepowtarzalna!

Jeśli więc do Twojej nie pasuje żadna z powyższych propozycji, zanurkuj poniżej, aby znaleźć odpowiednią książkę:

Prezenty na Dzień Matki >>

Zobacz także: