Tekst - kup na TaniaKsiazka.pl

Tekst to absolutna nowość od Dmitrija Glukhovsky’ego, która zaskoczy nawet najwierniejszych fanów Czytelnika. Dlaczego? Ponieważ jest to pierwsza, realistyczna powieść autora. Do tej pory Glukhovsky słynął na całym świecie z kultowego już Metra 2033, do którego uniwersum podpinali się kolejni pisarze. Tym razem przedstawia historię, uplasowaną gdzieś na pograniczu thrillera, kryminału, noir i dramatu. Tekst swoją premierę na polskim rynku będzie miał 6 grudnia 2017 roku. Nie mamy wątpliwości, że wielu z Was czeka na nią z niecierpliwością. My również! Dlatego dziś chętnie przedstawimy Wam, o czym opowiadać ma fabuła.

Nowość od Dmitrija Glukhovsky’ego – starcie pokoleń, niemożliwa miłość i niesprawiedliwa kara

Wyobraźcie sobie, że smartfon stał się kopią zapasową Waszej duszy. Taka pamięć masowa, w której przechowujecie najważniejsze wspomnienia z życia. Jest tam wszystko, od uśmiechniętych selfie po filmiki kręcone wspólnie z bliskimi, na których uwieczniacie najszczęśliwsze momenty. Biznesowe maile z pracy i historia przeglądarki, mówiąca o Waszych aktualnych zainteresowaniach. A SMS-y? To dopiero opowieść. Miłosne wyznania, pragnienia, kłótnie, wzajemne żale i tony wylanych łez przy kolejnych pożegnaniach. Ale zaraz, chwileczkę. Wcale nie musicie sobie tego wyobrażać. To się właśnie dzieje, teraz, w naszej rzeczywistości.

Bo mamy właśnie takie czasy. Tutaj liczy się obraz i tekst. A smartfon jest dokładnym odwzorowaniem Ciebie. Jest jeszcze jedna, bardziej przerażająca myśl. Ten, kto zdobędzie twój telefon, może stać się Tobą. Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że Twoi najbliżsi i znajomi nie zauważą niczego podejrzanego. Jednak, kiedy w końcu zacznie świtać im myśl, że coś jest nie tak, będzie już za późno. Dla Ciebie i dla nich.

Akcja całej powieści została umiejscowiona we współczesnej Moskwie, skąd Czytelnik odbywa podróż również na jej obrzeża. To z pewnością jedna z tych książek, która porusza wyobraźnię i zmusza do refleksji nad tym, dokąd obecnie prowadzi nas technika i najnowsze technologie.

Nowość od Dmitrija Glukhovsky’ego pt. Tekst znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy wszystkim, którzy poszukują naprawdę dobrej książki z mocnym przekazem.