Pożegnanie z pieluszką? Te książki mogą pomóc Pożegnanie z pieluszką

W życiu każdego malucha przychodzi czas na pożegnanie z pieluszką. Nie dzieje się to jednak z dnia na dzień. Nie ma tak, że dziecko zrobi: „papa pielucho!”, a potem automatycznie siada na nocnik i załatwia swoje potrzeby, jakby robiło to od urodzenia. Niestety, rezygnacja z pieluch i nauka siadania na nocnik to czasem długi proces, który przysparza dużo stresu i rodzicom i samemu dziecku. Jak oswoić małego człowieka z nową sytuacją i ułatwić mu kształtowanie zdrowego nawyku korzystania z toalety? Pomocne mogą okazać się książeczki dedykowane dzieciom, które właśnie wchodzą w ten etap. 

Pożegnanie z pieluszką

Pożegnanie z pieluszką?

Gdy planujesz pożegnanie z pieluszką, zbawienna może się okazać wspólna lektura książeczek dla dzieci. Czytanie wesołych opowiastek poruszających ten temat doskonale wspiera początki załatwianie potrzeb fizjologicznych na nocniku. Warto zaopatrzyć się w te „pomoce dydaktyczne” zanim jeszcze zaczniesz przyzwyczajać swoją pociechę do nowego sposobu robienia siusiu. Przed Twoim dzieckiem bowiem nowe wyzwanie, któremu może dzielnie stawić czoła, a tym samym zbudować większą pewność siebie. Zobacz, jakie książeczki mogą mu w tym pomóc.

Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki,  Marta Galewska-Kustra

Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Twoje dziecko na pewno zna Pucia – jednego z ulubionych bohaterów literatury dziecięcej. Jeśli nie, w tym miejscu znajdziesz wszystkie książeczki z tej edukacyjnej serii. W tej części Pucio otrzymał w prezencie od babci wspaniały, najpiękniejszy na świecie nocnik. Taki z samolotem! Po co mu taki niesamowity sprzęt? Do tego, by szybko na nim usiąść, gdy tylko mu się zechce siusiu lub kupę. Pamiętanie o tym, zwłaszcza podczas zajmującej zabawy jest niestety bardzo trudne. Pucio wie jednak, że wystarczy trochę poćwiczyć, a na pewno w końcu uda się to zrobić bez porażki. Pozwól, by Twoje dziecko ćwiczyło z Puciem, a szybciej zrezygnujecie z pieluch.

Książeczka Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki Marty Galewskiej-Kustry dostępna jest pod tym linkiem.

Jadzia Pętelka robi siku, Barbara Supeł

Jadzia Pętelka robi siku Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Kolejna propozycja wydawnicza podejmująca temat załatwiania potrzeb fizjologicznych to książka Barbary Supeł pt. Jadzia Pętelka robi siku z serii o Jadzi Pętelce. Jadzia, podobnie jak Twoje dziecko, stoi w bardzo trudnym momencie dziecięcego rozwoju – musi nauczyć się korzystać z nowego, obcego i przerażającego przedmiotu – z nocnika! Jednak nie jest w tym sama. W przełamaniu strachu pomagają jej rodzice i starszy brat – Staś, dzięki czemu staje na wysokości zadania i robi siku, jak przystało na dużą dziewczynkę.

Jeśli myślisz, że właśnie ta książeczka będzie pomocna Twemu dziecku w odstawieniu pieluszek, to możesz ją zamówić w tym miejscu.

Kicia Kocia i Nunuś. Na nocniku, Anita Głowińska

Kicia Kocia i Nunuś. Na nocniku Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Kicia Kocia to specjalistka wysokiej klasy w pomaganiu dzieciom w odnajdywaniu się w nowych sytuacjach. Pomaga im również w pożegnaniu z pieluszką. Sympatyczna bohaterka książki Anity Głowińskiej Kicia Kocia i Nunuś. Na nocniku znajduje sposób, by jej młodszy braciszek Nunuś już więcej nie moczył spodenek. Kto wie, może właśnie sposób białej kotki przypadnie Twojemu dziecku najbardziej? 

Książeczkę znajdziesz tutaj, natomiast przechodząc na tę stronę, znajdziesz wszystkie części serii przygód Kici Koci.

Nocnik nad nocnikami. Dziewczynka. Chłopiec, Alona Frankel

Nocnik nad nocnikami Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

 

W pożegnaniu z pieluszką pomoże Ci również izraelska mama-pisarka, Alona Frankel, która napisała dwie książeczki na ten temat. Jedną dedykowaną dla chłopców, drugą dla dziewczynek. Do tematu potrzeb fizjologicznych podeszła w nich bez owijania w bawełnę, z humorem, a to wszystko uzupełniła kolorowymi obrazkami. Dziewczynka o imieniu Basia oraz chłopiec Bolek dowiadują się, czym właściwie jest nocnik. Na początku myślą, że to jakieś naczynie lub wazon, jednak potem dowiadują się, do czego on służy i jak z niego korzystać. Cały proces jest wytłumaczony za pomocą sympatycznych ilustracji. Książeczki te pomagają dzieciom w bezstresowym rozstaniu z pampersami, uczą, czym jest higiena i że po każdym skorzystaniu z nocnika trzeba umyć rączki. 

Nocnik nad nocnikami. Dziewczynka możesz zamówić w tym miejscu, natomiast Nocnik nad nocnikami. Chłopiec czeka pod tym linkiem.

Mamo, chcę kupę! Jak skutecznie nauczyć malucha robić siku i kupę tam, gdzie trzeba, Jamie Glowacki

Na koniec pozycja przeznaczona tylko dla rodziców. Poradnik Jamiego Glowackiego pt. Mamo, chcę kupę! Jak skutecznie nauczyć malucha robić siku i kupę tam, gdzie trzeba w łatwy, przystępny sposób podejmuje problem załatwiania potrzeb fizjologicznych przez dzieci. Autor obala wiele mitów i stereotypów na ten temat, które z pokolenia na pokolenie przekazywały sobie babki, ciotki i matki, by teraz wybrzmiewać w głowach obecnych rodziców, fałszując rzeczywistość. Daje też dużo rad praktycznych, m.in. prezentuje swoją opatentowaną 6-etapową metodę odpieluchowania – idealną w przypadku, gdy już brak Ci sił na dalszą walkę na tym polu. Informacje zawarte w tym poradniku to prawdziwe złote rady, dzięki którym spokojnie przejdziesz ze swoim dzieckiem przez proces pożegnania z pieluszką.

>> Czytaj darmowy fragment poradnika <<

Książka jest dostępna pod tym linkiem.

Czytaj także: