Pucio - zestawienie książek z edukacyjnej serii Pucio

Dzieci w całej Polsce kochają Pucia. Kim zatem jest ta tajemnicza postać, która rozkochała w sobie serduszka mniejszych i większych dzieciaków? Pucio to sympatyczny chłopiec, bohater książek edukacyjnych dla dzieci autorstwa Marty Galewskiej-Kustry, która jest pedagogiem dziecięcym, pedagogiem twórczości i specjalistką w dziedzinie logopedii dziecięcej. Razem z tą radosną postacią i jego całą wesołą rodziną Twoje dziecko ma szansę rozpocząć naukę mówienia, wymawiania słów i opowiadania historii. Podczas świetnej zabawy stopniowo będzie poszerzać zasób swego słownictwa, ćwiczyć artykulację oraz trenować mowę i budować proste opowieści. I na pewno znacznie chętniej zacznie czytać samodzielnie! Dzięki tym publikacjom rodzic może mieć pewność, że nauka mowy jego dziecka jest pod odpowiednią kontrolą, ponieważ książeczki opatrzone są wskazówkami autorki, jak prawidłowo z nich korzystać podczas wspólnego czytania z dzieckiem. 

Pucio - zestawienie książek Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Pucio – zestawienie książek

Krótkie, przejrzyste i bardzo kolorowe książeczki o przygodach Pucia przeznaczone są i dla maluszków i starszaków. Wesołe przygody chłopca i jego bliskich wymyślone przez Martę Galewską-Kustrę oraz piękne, wielobarwne i milusie ilustracje autorstwa Joanny Kłos sprawią, że Twoje dziecko nie tylko pokocha całą serię, ale też zyska nowych towarzyszy codzienności. Rymowanki logopedyczne i różnorodne formy ćwiczenia rozwoju mowy, gwarantujące doskonałą zabawę to bez wątpienia najlepszy sposób nauki mówienia. Zobacz, jakie książeczki do tej pory ukazały się w serii.

Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych

Pucio uczy się mówić Sprawdź na Taniaksiazka.pl >>

Pucio uczy się mówić to pierwsza książeczka z serii, która wspiera rodziców we wprowadzeniu ich dzieci w tajemny świat mowy. Marta Galewska-Kustra proponuje, by tę piękną podróż ze słowem rozpocząć od zabaw dźwiękonaśladowczych. Na kolejnych kartach widzimy zatem scenki z Puciem i jego rodziną, które są pełne dźwięków. Bohaterowie wspólnie wycinają (ciach, ciach), stukają do drzwi (puk, puk), jedzą (am) czy kąpią się w jeziorze (chlap, chlap). W książeczce znajdują się również merytoryczne wskazówki autorki, jak prawidłowo korzystać z książeczki.

Pucio mówi pierwsze słowa

Pucio mówi pierwsze słowa Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

W drugiej książce z serii Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać, zatytułowanej Pucio mówi pierwsze słowa, autorka przenosi małego czytelnika do domu Pucia, by ten spędził z nim i jego siostrą Misią cały dzień, poznając ich zwyczaje. Publikacja ta powstała z myślą o dzieciach między pierwszym a drugim rokiem życia, oraz tych z opóźnionym rozwojem mowy. Na przykładzie kolejnych wykonywanych przez postaci czynności, Twoje dziecko nauczy się nowych słów, by potem z Tobą je powtarzać. Opowiastka ta jest również dobrym przygotowaniem malucha do żłobka lub przedszkola, ponieważ po tym jak bohaterowie wstaną, ubiorą się i zjedzą śniadanie, idą do przedszkola i tam spędzają część dnia. To zatem dobra okazja, by opowiedzieć dziecku, co je czeka w tym miejscu. Cała historia pomaga maluszkom w rozumieniu otaczającej ich rzeczywistości.

Książeczkę pt. Pucio mówi pierwsze słowa możesz złapać w tym miejscu.

Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania

Pucio i ćwiczenia z mówienia Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

 

W trzeciej części serii zatytułowanej Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania mały przedszkolaczek wybiera się na ferie zimowe w góry. Razem z rodzicami, rodzeństwem i wujostwem spędza radosny czas, robiąc te wszystkie fajne rzeczy, które robi się zimą w śniegu. Spokojne chwile jednak zakłóca niebezpieczna przygoda Taty, ale… oczywiście wszystko dobrze się kończy.

W tej publikacji znajdziesz niewielką ilość tekstu i prosty przekaz dostosowany do wieku dziecka oraz opis aktywności i elementy świata, które są mu dobrze znane. Książeczka ta ma jedno podstawowe zadanie: rozwijanie u dziecka mowy zdaniowej oraz naukę stosowania podstawowych reguł gramatycznych, takich jak odmiana rzeczowników i czasowników. Dużą wartością tej publikacji oprócz ciekawej opowiastki są również minićwiczenia. Powstały one po to, by zachęcić maluszki do powtarzania nowych zwrotów oraz rozbudowywania słownictwa. Kolejnym atutem jest część skierowana do rodzica – informacje, które pomagają we wstępnej ocenie prawidłowego rozwoju mowy u dziecka, a także zalecenia, co do sposobu pracy z książką. Sama książka natomiast ma niewielki format i kartonowe strony, dzięki czemu wytrzymuje przez długie lata intensywnego używania.

Chcesz zamówić Pucio i ćwiczenia z mówienia? Zajrzyj w to miejsce.

Pucio na wakacjach

Pucio na wakacjach Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków – czyli czwarta książka z serii, świetnie sprawdzi się jako pomoc w nauce mowy dla dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. W tym czasie przedszkolaki  zaczynają próby wypowiadania dłuższych zdań i starają się komunikować za pomocą większej liczby słów niż dotychczas. Warto wziąć udział w tym naturalnym procesie, odpowiednio go ukierunkowując poprzez naukę prawidłowej wymowy. W tej książeczce autorka położyła nacisk na głoski i ich prawidłową wymowę, zamieniając tak istotną w dla prawidłowej wymowy artykulację w przyjemną i radosną zabawę. Po co to wszystko? Dzięki tej sympatycznej czytance dowiesz się, czy Twoje dziecko mówi prawidłowo i czy wymaga wsparcia logopedy, czy radzi sobie doskonale.

Książeczka Pucio na wakacjach jest dostępna w tym miejscu.

Pucio umie opowiadać

Pucio umie opowiadać Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Piątą część serii Marta Galewska-Kustra nie bez powodu zatytułowała Pucio umie opowiadać. Ta książeczka bowiem skłania dzieci, które umieją już mówić, do budowania historii. Do ćwiczenia umiejętności opowiadania zachęca sam Pucio, który tym razem wciela się w rolę narratora i w prosty, interesujący i zabawny sposób opowiada o nowym członku rodziny. Na świecie pojawił się bowiem jego młodszy brat – Bobo, zatem naprawdę jest o czym opowiadać!

Książka może zatem świetnie posłużyć do prób samodzielnego czytania i rozmowy z rodzicami na poruszane w niej tematy. Nie zdziw się zatem, jeśli Twoje dziecko zechce podyskutować z Tobą o własnych narodzinach. Ilustracje znajdujące się na każdej stronie mogą stać się dodatkowym punktem wyjścia do zadawania pytań i prób opisywania sytuacji i przeżyć bohaterów własnymi słowami. Warto jednak wspomóc dziecko w tych próbach, zadając mu pomocnicze pytania, dzęki którym umieści historię w odpowiednim miejscu i czasie, a także znajdzie związki przyczynowo-skutkowe. „Od czego wszystko się zaczęło?”, „Co się wydarzyło później?”, „Co potem zorbił Pucio?”, oraz podsuń dziecku takie zwroty jak „najpierw, później czy na koniec”.

Pucio umie opowiadać czeka na Ciebie i Twoje dziecko pod tym linkiem.

Pucio w mieście

Pucio w mieście Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Szósta książka cyklu, Pucio w mieście, wzbogaci słownik Twojego dziecka o nazwy kolejnych obiektów i czynności, a także wesprze dalszy rozwój umiejętności opowiadania. Tym razem przesympatyczny chłopczyk wyrusza w miasto! Twój maluch może towarzyszyć Puciowi i jego bliskim w nowych przygodach, a także poznawać nowe miejsca. Oczywiście cały czas trenując zdolności mówienia. W tej części dowie się również, co nowego u jego ulubionego bohatera, co porabia jego siostra Misia, jaką pasje realizuje ciocia Iga oraz gdzie pracuje Tata. I najważniejsze! Razem z bohaterami trafi do parku, na dworzec kolejowy i w wiele innych ciekawych miejsc, które można znaleźć w mieście! A które do tej pory były poza zasięgiem chłopca.

Książeczkę Pucio w mieście możesz zamówić po przejście na tę stronę.

Autorka o swojej serii

Zobacz też, jak o  fenomenie serii opowiada sama matka Pucia – Marta Galewska – Kustra:

Wszystkie książeczki, zabawki i puzzle z ulubionym bohaterem dzieci, Puciem, znajdziesz pod tym linkiem.

Zobacz także: