Wojna z dziadkiem - ekranizacja w kinach Wojna z dziadkiem ekranizacja

Wojna z dziadkiem – ekranizacja książki dla dzieci autorstwa Roberta Kimmela-Smitha, już od jakiegoś czasu jest wyświetlana w polskich kinach. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji go zobaczyć, koniecznie musisz to nadrobić! Połączenie gwiazdorskiej obsady i niezwykle zabawnej historii zaowocowało wyśmienitym filmem familijnym. Komedia ta przeznaczona jest dla młodych widzów, jednak fabuła wciąga również dorosłych, którzy podobnie jak dzieci mają wiele okazji do śmiechu. 

Wojna z dziadkiem ekranizacja Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Fot. Fragment filmu

Wojna z dziadkiem, ekranizacja książki Roberta Kimmela-Smitha

Znasz książkę Wojna z dziadkiem? Ekranizacja tej niezwykle humorystycznej powieści robi furorę w kinach na całym świecie. Trudno się dziwić, skoro występują w nim tak znani artyści. Tytułowego dziadka gra sam Robert De Niro – jeden z najwybitniejszych amerykańskich aktorów, który ma swoim koncie dziesiątki mistrzowskich kreacji, np. w Taksówkarzu, Chłopcach z ferajny, Roninie, Gorączce, czy Kasynie. U jego boku możemy zobaczyć także Uma Thurman, Rob Riggle, Laura Marano, Cheech Marin, Christopher Walken, Juliocesar Chavez oraz Jane Seymour, czyli cudowna serialowa Dr. Queen 🙂 . Wnuczka natomiast zagrał młodziutki Oakes Fegley, znany z filmów Mój przyjaciel smok, Szczygieł i Powiedzmy sobie wszystko.

Za reżyserię tej amerykańskiej produkcji odpowiada Tim Hill. Jeśli podobały Ci się takie dziecięce filmy, jak Alvin i wiewiórki, Garfield 2, czy Hop – jego Wojna z dziadkiem na pewno przypadnie Ci do gustu.

Zarys fabuły Wojny z dziadkiem

Dziadek Ed coraz trudniej daje sobie radę w codziennym życiu. Jego córka Sally postanawia zatem, że weźmie tatę do siebie do domu. Wnuczek Peter bardzo się cieszy, że ukochany dziadek zamieszka z nim i jego rodzicami. Ta radość nie trwa jednak zbyt długo. Dlaczego? Okazuje się bowiem, że dziadek zamieszka w pokoju Petera, przez co chłopiec jest zmuszony przenieść się na strych! Mimo miłości, którą darzy dziadka, wypowiada mu wojnę, by odzyskać swój pokój. Z pomocą swoich przyjaciół wymyśla przeróżne sposoby, aby osiągnąć swój cel. Dziadek mimo swego wieku jest jednak godnym przeciwnikiem. Zamiast się poddać, dzielnie odpiera ataki i postanawia wyrównać rachunki. Nie wierzę, że nie chcesz się dowiedzieć, jak skończy się ta zabawna historia. 🙂

Zobacz zwiastun filmu i leć do kina:

Książkę Wojna z dziadkiem Roberta Kimmela-Smitha od Wydawnictwa Dwukropek znajdziesz w tym miejscu.

Zobacz także: