Seria Wielkie Litery - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Czytać każdy może, ponieważ to taka forma rozrywki, która sprawdza się niezależnie od wieku. Ponadto jak wiemy, literatura nie tylko bawi, ale też uczy, poszerza horyzonty i pomaga kształtować poglądy. Seria Wielkie Litery powstała z myślą o osobach, które uwielbiają czytać i cenią sobie tradycyjną książkę nad e-bookami czy audiobookami. Każda z powieści wydana pod tym szyldem charakteryzuje się większą czcionką, specjalnym przejrzystym składem i odpowiednim kontrastem, który ułatwia czytanie nawet w słabszym świetle dziennym. A to wszystko, by osoby z wadami wzroku (słabowidzące) lub po prostu starsi czytelnicy, również mogli cieszyć się lekturą.

Seria Wielkie Litery - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Warto tutaj dodać, że to pierwsza i jedyna taka inicjatywa, w której udział biorą m.in.: Filia, Agora, Wydawnictwo Kobiece, Fabuła Fraza, Edipresse i WasPos. Całkiem niedawno szeregi tych wydawców zasilili również: Amber, SQN i Czwarta Strona. Tym samym zbiór proponowanych tytułów znacząco się powiększył! Jesteście ciekawi, jakie bestsellerowe powieści i światowe hity zostały specjalnie przystosowane dla osób słabowidzących? Dzisiaj podrzucam Wam kilka gorących tytułów.

Seria Wielkie Litery – sprawdźcie, co można tu znaleźć!

Pacjent - kup na TaniaKsiazka.pl

Pacjent Sebastian Fitzek

Sześcioletni Maks zaginął rok temu, a policyjne śledztwo staje w miejscu. Zrozpaczony ojciec dziecka daje zamknąć się na oddziale psychiatrii sądowej o maksymalnym zabezpieczeniu. Ponieważ właśnie tam przebywa mężczyzna, który może wiedzieć coś o uprowadzeniu chłopca. Wyciągnięcie z niego informacji pod przykrywką wydaje się banalnie proste. Do czasu, kiedy ojciec zaginionego, jako pacjent poznaje straszliwą prawdę.

Trup na plaży - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Trup na plaży Aneta Jadowska

To luźna komedia kryminalna, która wciąga i bawi. Główną bohaterką powieści jest Magda Garstka, która właśnie skończyła studia. Dziewczyna wraca do rodzinnej Ustki i zatrzymuje się w pensjonacie, który prowadzi jej babcia. Wkrótce potem podejmuje pracę w kawiarni i znajduje… zwłoki. Czy właśnie tak wyglądają najbardziej ekscytujące wakacje w życiu?

Seria Wielkie Litery - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

 Obsada Danielle Steel

W serii znalazło się również miejsce dla mistrzyni literatury obyczajowej, Danielle Steel.

Kait Whittier stworzyła własną rubrykę w nowojorskim czasopiśmie. Ma miliony fanek, kocha swoją pracę i uwielbia swoje dorosłe dzieci. Jednak po dwóch nieudanych małżeństwach, kobieta woli unikać komplikacji, jakie niesie za sobą miłość. Wkrótce na jej drodze staje przystojny producent telewizyjny, a ona podejmuje wyzwanie stworzenia scenariusza do serialu. Obsada staje się jej drugą rodziną, jednak niebawem bohaterka będzie musiała zmierzyć się z największym wyzwaniem, przed jakim może stanąć matka.

Seria Wielkie Litery - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Zdrada Robert Małecki

Mrożący krew w żyłach kryminał z nutą thrilleru w tle, a to wszystko jeszcze bardziej wyraźne i czytelne? Zgadza się! Powieśc Roberta Małeckiego w tej serii to książka dla czytelników o stalowych nerwach. Komisarz Bernard Gross bada sprawę kości odnalezionych w pobliskim lesie. A nowe tropy zaprowadzą go wprost do sprawy zagadkowego zniknięcia pary studentów sprzed 16 lat.

Dygot - kup na TaniaKsiazka.pl

Dygot Jakub Małecki

Uciekająca przed Armią Czerwoną Niemka przeklina Jana Łabendowicza, który odmówił jej pomocy. Wkrótce jego żona rodzi odmieńca – chłopca o skórze białej jak śnieg. A wiejska społeczność nie akceptuje wybryków natury. Córeczkę Bronka Geldy ściga klątwa Cyganki. W wieku kilku lat dziewczynka zostaje ciężko poparzona w wyniku wybuchu granatu. Drogi obu rodzin przecinają się w zaskakujący i niespodziewany sposób.

Ostatnia iskra nadziei - kup na TaniaKsiazka.pl

Ostatnia iskra nadziei Magdalena Wala

Kryzys w małżeństwie Adriany pogłębia się, a kobieta zapełnia emocjonalną pustkę spotkaniami z najlepszą przyjaciółką. Przyjaciółką, którą traktuje jak zastępczą babcię. Wkrótce historia małżeństwa Agnes w czasach wojny wciąga ją bez reszty. A kiedy Adriana niespodziewanie spotka się z dawnym kolegą, zacznie rozliczać własną teraźniejszość.

Jednak seria Wielkie Litery to znacznie więcej książek! Dlatego koniecznie zajrzyjcie tutaj i sprawdźcie, jakie nowości jeszcze pojawiły się pod tym szyldem.