KryminałSeriale na podstawie książek

Serial Behawiorysta – premiera nowej produkcji na podstawie Mroza już dziś!

Serial Behawiorysta - premiera nowej produkcji na podstawie Mroza już dziś! Serial Behawiorysta

Jeśli z wypiekami na twarzy śledziłeś kolejne odcinki serialu pod tytułem Chyłka emitowanego w stacji TVN, to na pewno ucieszy Cię wiadomość, że już dziś – we wtorek, czwartego stycznia – w serwisie Player.pl pojawi się kolejna produkcja na podstawie prozy Remigiusza Mroza. Serial Behawiorysta zabierze nas w podróż przez osiem trzymających w napięciu odcinków. Jego fabuła opiera się na historii wykreowanej w powieści pod tym samym tytułem autorstwa mistrza polskiego kryminału. Przez kolejne wtorki jej fragmenty będzie można śledzić w Playerze. Później serial trafi do ramówki telewizji TVN. 

Serial Behawiorysta Książkę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl >>

Fot. Fragment zwiastuna Player.pl

Serial Behawiorysta

Podobnie jak Chyłka miała swoją gwiazdę w postaci Magdaleny Cieleckiej, tak serial Behawiorysta będzie należał do wybitnego polskiego aktora, Roberta Więckiewicza. Wcieli się on w postać Gerarda Edlinga, który jest byłym prokuratorem, a obecnie wykładowcą i ekspertem w dziedzinie nauki zajmującej się badaniem mowy ciała, tzw. kinezyki.

Biorąc pod uwagę specyfikę tej dyscypliny, zostaje on nieoficjalnie poproszony o pomoc w zatrzymaniu groźnego szaleńca, Horsta Zeigera (w tej roli Krystian Pesta). Mężczyzna ten wtargnął do jednej ze szkół i wziął za zakładników dzieci i nauczycieli. Najdziwniejsze w jego działaniu jest to, że nie ma żadnych konkretnych żądań, które policja mogłaby spełnić w zamian za wolność przetrzymywanych.

Zeiger ma bowiem inny cel, niż zaczerpnięte z hollywoodzkich produkcji „sto milionów dolarów i helikopter”. Utkał misterny plan, w którym chce wykorzystać potęgę internetu. Organizuje makabryczne show na żywo, w którym to internauci mają podejmować decyzje, który z zakładników zginie.

Edling ma zatem bardzo trudne zadanie i mało czasu. Musi rozpracować porywacza, odkrywając jego motywację. Tylko w ten sposób ma szansę go przechytrzyć i uratować niewinnych ludzi.

Serial Behawioryta – twórcy

Producentem serialu Behawiorysta jest Tomasz Cichoń (TVN Grupa Discovery i Player.pl), natomiast producentem wykonawczym Violetta Furmaniuk-Zaorska i Aktiv Media. Za reżyserię odpowiedzialny jest Łukasz Palkowski, natomiast scenariusz na podstawie książki Remigiusza Mroza przygotowali Bartosz Janiszewski i Maciej Kazula. Muzykę opracował Bartosz Chajdecki.

Oprócz wspomnianych już Roberta Więckiewicza i Krystiana Pesty na ekranie zobaczymy również: Magdalenę Czerwińską, Katarzynę Dąbrowską, Mirosława Haniszewskiego, Ewę Kolasińską, Annę Mrozowską, Annę Próchniak, Marię Sobocińską i Rafała Zawieruchę.

Premiera serialu Behawiorysta już dziś w serwisie Player.pl. Zacierasz rączki na samą myśl? Jeśli należysz do teamu „przeczytam, zanim obejrzę”, zajrzyj w to miejsce po literacki pierwowzór.

Czytaj także: