Serial na podstawie Ani z Zielonego Wzgórza

Serial na podstawie Ani z Zielonego Wzgórza, Ania nie Anna, oryginalna produkcja stacji CBC i serwisu Netflix zachwycił nie tylko widzów, ale też krytyków. Nic dziwnego, że platforma zdecydowała się na jego kontynuację. Nowe odcinki będziemy mogli obejrzeć już w lipcu.

Serial na podstawie Ani z Zielonego Wzgórza

Netflix, materiały prasowe

Seria książek Lucy Maud Montgomery

Seria o sympatycznej Ani Lucy Maud Montgomery od lat zachwyca Czytelniczki na całym świecie. Autorka zaczęła pisać Anię z Zielonego Wzgórza ponad 100 lat temu, w 1905 roku. Ogromna popularność książki sprawiła, że Lucy przez całe swoje życie wydawała kolejne części o przygodach rudowłosej Ani Shirley.

Czy wiecie, że wszystko zaczęło się od artykułu w gazecie, który zainspirował pisarkę? Opisywał historię pewnej pary, do której przez adopcyjną pomyłkę trafiła dziewczynka zamiast chłopca.

Ania, sierotka została zaadoptowana przez rodzeństwo Marylę i Mateusza Cuthbertów. Starsza para chciała przysposobić chłopca, żeby pomagał im w prowadzeniu gospodarstwa, a przez urzędową pomyłkę trafiła do nich niezwykła Ania. To dziewczynka, która pasjami pochłania książki i lubi sobie wyobrażać, że jest jedną z powieściowych bohaterek. Głównie chodzi z głową w chmurach i nawet stara wypowiadać się w taki sposób, żeby używać egzaltowanego języka literackiego. Jest dziwnym, ale niesamowicie sympatycznym i odważnym stworzeniem, które wnosi mnóstwo radości w życie Maryli i Mateusza.

Na całą serię składa się 9 książek, które opowiadają o losach Ani, od dzieciństwa, poprzez młodość i dorosłe życie.

Jeżeli jeszcze nie znacie książek, to na prawdę warto to nadrobić.

Serial na podstawie Ani z Zielonego WzgórzaAnia, nie Anna

Serial na podstawie Ani z Zielonego Wzgórza

Netflix materiały prasowe

8 czerwca w Los Angeles Netflix ogłosił, że Ania, nie Anna powróci z nowymi odcinkami już 6 lipca. Drugi sezon ma trwać aż 10 godzin i będzie poruszał ważne tematy. Wątki poruszą kwestie tożsamości, feminizmu, uprzedzeń, konfliktów i równouprawnienia kobiet.

Twórczynią serialu jest Moira Walley-Beckett (Breaking Bad, Pot i łzy), trzykrotna laureatka nagrody Emmy.

Gdy byłam dużo, dużo młodsza uwielbiałam Anię z Zielonego Wzgórza i przeczytałam wszystkie części serii, które były dostępne w szkolnej bibliotece. Może dlatego, tak chętnie obejrzałam pierwszy sezon Ani, nie Anny. Jestem zachwycona młodą aktorką, odtwórczynią głównej roli, Amybeth McNulty. To przecież wykapana Ania! Polecam Wam zarówno serial na podstawie Ani z Zielonego Wzgórza,  jak i serię książek Lucy Maud Montgomery o Ani.

Oglądaliście już pierwszy sezon serialu? Podobał się Wam?

Wszystkie książki z serii znajdziecie tutaj.

Na Netfixie serial Ania, nie Anna można obejrzeć tutaj.

Powiązane: Ania z Zielonego Wzgórza ponownie na ekranach