SybirPunk - nowy cykl od Michała Gołkowskiego

Już niedługo w księgarniach pojawi się nowa książka Michała Gołkowskiego. Powieścią SybirPunk. Vol 1 popularny pisarz, twórca polskiego S.T.A.L.K.E.R.a, zaczyna nowy cykl utrzymany w swoistym klimacie. Ten klimat to cyberpunk przefiltrowany przez wyobraźnię Gołkowskiego. Jestem pewna, że wielu z Was czeka na tę książkę!

SybirPunk - nowy cykl od Michała Gołkowskiego

Cyberpunk – SybirPunk

Zbliża się premiera najnowszej gry CD Projekt Red – Cyberpunk 2077. Ta premiera rozgrzewa nie tylko środowisko fanów gier, ale też środowisko wydawnicze. Wystarczy wspomnieć tytuł nowej książki Ziemiańskiego – Cyberpunk. Odrodzenie (premiera w połowie kwietnia). Również w kwietniu w księgarniach pojawi się reportaż Michał Wojtas o historii cyberpanka – Cyberpunk 1982-2020. Nic dziwnego, że cyberpunkowe klimaty rodem z Blade Runnera, Matrixa czy Trylogii ciągu rozgrzewają nie tylko czytelników, ale też pisarzy.

Jaki jest cyberpunk Gołkowskiego?

SybirPunk – bo przyszłość, która jest miejscem akcji nowej serii pisarza to właściwie NeoSybirsk. Jeżeli liczycie na sterylnie czyste miasta i społeczeństwo, które w zdrowy sposób korzysta z technologii, to tak, jakbyście nie znali książek Gołkowskiego. Bo świat, który wykreował w najnowszej powieści, to pokryta węglowym pyłem cywilizacja. Wszystko sprawia wrażenie, jakby zaraz miało się rozpaść. Jak możemy przeczytać w opisie wydawcy:

Cuchnące zaułki, w których można stracić życie za butelkę wody. Syntetyczne jedzenie, trujące powietrze i ludzie tak napakowani cybernetyką, że właściwie nie wiadomo czy jeszcze są ludźmi.

Głównym bohaterem jest Sasza Hudovec_74, który zarabia na załatwianiu trudnych spraw. W ramach najnowszego zlecenia ma odzyskać sporą sumę skradzionych pieniędzy. Chudego kusi całkiem niezła prowizja. Okazuje się, że wywiązanie się z tej roboty wcale nie będzie łatwe ani przyjemne, poza tym problem skradzionych pieniędzy to tylko mała część większej sprawy…

Gołkowski zjednał sobie wielu fanów fantastyki, zwłaszcza postapo. Fabuły jego książek są pełne absurdu i czarnego humoru. Premierę pierwszej części jego najnowszej serii SybirPunk. Vol 1 zaplanowano na 11 marca. Jednak już teraz możecie zamówić ją w przedsprzedaży w tym miejscu.