Wstrząsy wtórne - zapowiedź nowej serii Marko Kloosa.Wstrząsy wtórne

Marko Kloos – fani fantastyki naukowej musieli zetknąć się z tym nazwiskiem przy okazji popularnej serii Frontlines. Siedmiotomowa militarna space opera rozpoczęła się od Poboru wydanego w 2013 roku (2016 w Polsce). Każda książka z serii cieszy się popularnością wśród fanów gatunku i zbiera pochlebne opinie. Teraz w księgarniach pojawiła się nowa książka autora. Czy Wstrząsy wtórne, otwierające cykl Wojen palladowych, zyskają jeszcze większą popularność?

Wstrząsy wtórne. Sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Wstrząsy wtórne, pierwsza część serii Wojny palladowe

Już 25 września wydawnictwo Fabryka Słów rozpoczęło wydawanie Wojen palladowych, nowej serii autorstwa Marko Kloosa. Wstrząsy wtórne otwierają nowy cykl, który może okazać się tak samo wciągający jak Frontlines. Jesteście ciekawi, o czym jest ja historia?

W systemie Gaja toczy się międzyplanetarna wojna. Władze jednej z planet, Gretii, dążą do stabilizacji. Zawiązują niepewny sojusz w celu ratowania zasobów, populacji i międzyplanetarnej gospodarki. Aden Robertson poświęcił kilkanaście lat swojego życia przegranej sprawie. Teraz ma na rękach krew pół miliona ofiar, dlatego odsunął się w cień, próbując wieść spokojne życie. Niestety obecny konflikt zatacza coraz szersze kręgi i zmusza go to powrotu do brutalnego życia.

Na serię Wojny palladowe obecnie składają się dwie książki: Wstrząsy wtórne (polska premiera 25 września) oraz Ballistic. W czerwcu 2021 roku zostanie wydany trzeci tom, Citadel. Jeżeli częstotliwość powstawania kolejnych książek będzie zbliżona do tej z serii Frontlines, możemy być pewni spędzenia w uniwersum Wojen palladowych kolejnych kilka dobrych lat.

Wstrząsy wtórne. Sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Szczęśliwa trzynastka

Nie mieliście okazji przeczytać serii Frontlines? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zetknęliście się z twórczością Marko Kloosa przy okazji serialu Love, Death + Robot dostępnym na platformie Netflix. Animowana seria, w której każdy odcinek opowiada odrębną historię sięgnęła po opowiadanie z uniwersum Frontlines. Szczęśliwa trzynastka opowiada historię wahadłowca bojowego o sygnaturze #13-02313. Śmierć pierwszych dwóch załóg przyczyniła się do ochrzczenia go przydomkiem „pechowy”. Porucznik Cutter to jednak nie zraziło. Odczarowała statek, wykonując nim dwadzieścia udanych misji z rzędu.

Czy mieliście okazję zapoznać się z twórczością Marko Kloosa? Czekacie na nową serię Wojny palladowe?

Autor: Robert Rejmaniak

Powiązane artykuły: