Na tę książkę czekaliśmy bardzo długo. Jej angielskie wydanie pojawiło się we wrześniu. Teraz mogę Wam powiedzieć, że polskie tłumaczenie najnowszej książki J.K. Rowling trafi do naszych księgarń już 28 listopada! To będzie najnowsza część serii o prywatnym detektywie Cormoranie Strike’u – Zabójcza biel. Pisarka, podobnie jak poprzednie części tej serii, wydała ją pod pseudonimem Robert Galbraith.

Zabójcza biel. Nowa książka J.K. Rowling już w TaniaKsiazka.pl >>

Zabójcza biel, nowa książka J.K. Rowling – morderstwo sprzed lat

Tym razem Cormoran Strike i jego niegdysiejsza asystentka, a obecnie wspólniczka Robin Ellacott staną w obliczu nowej zagadki kryminalnej.

Do ich biura detektywistycznego przychodzi młody chłopak. Billy opowiada o morderstwie, którego był świadkiem w dzieciństwie: Widziałem, jak ktoś zabił dziecko. Udusił je… obok konia. Chłopak jest przerażony i dodatkowo wygląda na to, że nie jest do końca stabilny psychicznie. Jednak mimo jego stanu, Cormoran stwierdza, że historia, którą opowiada, jest bardzo prawdopodobna. Co prawda młody mężczyzna ucieka, gdy detektywi zaczynają zadawać mu szczegółowe pytania, jednak Cormoran i Robin postanawiają przyjrzeć się sprawie.

To dochodzenie poprowadzi ich bocznymi uliczkami Londynu. Zbadają zakamarki brytyjskiego parlamentu i w końcu odnajdą mroczną wiejską rezydencję…

Fabuła zapowiada się interesująco, prawda?

Całkiem niedawno pisałam Wam o tym, że serial Cormoran Strike, który BBC stworzyło na postawie kryminałów Rowling, doczeka się nowych odcinków. Oczywiście ich podstawą będzie historia opowiedziana w najnowszej części serii. Jeżeli chcecie dowiedzieć się nieco więcej o tej produkcji, to odsyłam Was do artykułów:

Jestem pewna tego, że w swojej nowej książce J.K. Rowling wprowadzi swoich czytelników w zagadkowy, pełen intryg świat. Jej kryminały mają wyjątkowy klimat, który przypadł do gustu wielu osobom na całym świecie. Zatem z niecierpliwością czekam na premierę Zabójczej bieli, a Wy?

Jeżeli zastanawiacie się nad tym, gdzie możecie znaleźć tę książkę, to jest w tym miejscu. Pojawienie się nowej części serii jest zawsze świetną okazją do tego, żeby przeczytać poprzednie części, te z kolei są tutaj.