Sezon na czytanie książek świątecznych uważam za otwarty. Tak, to już ten czas w roku, kiedy możemy poddać się magii Świąt Bożego Narodzenia. A pomogą nam w tym powieści, których akcja toczy się właśnie w tym szczególnym czasie. Dziś przychodzę do Was z recenzją powieści Agaty Bizuk Zapomniana piosenka. Po tę książkę naprawdę warto sięgnąć.

Zapomniana piosenka

Książkę kupisz na www.taniaksiazka.pl >>

Zapomniana piosenka to opowieść o tęsknocie i poszukiwaniu, ale także o nadziei i miłości. Dominik ma obecnie 20 lat. Większość swojego życia spędził w domu dziecka, po tym jak zabrakło jego mamy. Swego ojca nigdy nie poznał, jego życie więc usłane jest samotnością i tęsknotą. Nie do końca pamięta, co stało się z jego mamą, był mały kiedy jej zabrakło, ale ciągle, mimo że jest już dorosły nie do końca wierzy w to że kobieta tak nagle umarła. Ale, co innego mogło się stać, czy mogła go tak po prostu zostawić? Chłopak w końcu dojrzał do tego, aby wyjaśnić tę zagadkę, która dręczy go od lat. Zaczyna więc poszukiwania.

Pan Ksawery to samotny, starszy Pan. Jego syn z rodziną mieszkają za granicą, żona odeszła kilka lat wcześniej. Kolejne święta przyjdzie więc spędzić mu w samotności. Kilka pierogów, barszcz dla jednej osoby – smutna to, ale prawdziwa rzeczywistość, do której starszy Pan próbuje przywyknąć, chociaż to takie trudne… Jego samotną i przewidywalną codzienność przerywa wypadek – Pan Ksawery przewraca się na spacerze, nieszczęśliwie łamiąc nogę. Na szczęście na ratunek przychodzą mu Dominik ze swoją dziewczyną Ewą.

Wzruszająca opowieść

Zapomniana piosenka to wzruszająca opowieść o małych i dużych cudach. O poszukiwaniu, ale też o odnajdowaniu. Jak się okazuje, los nie na darmo postawił na drodze Dominika Pana Ksawerego. Chłopak zawsze marzył o rodzinie i takim dziadku. Czy takie marzenia mają szansę się ziścić? Czy dwoje samotnych mężczyzn będzie umiało odnaleźć szczęście w przededniu Bożego Narodzenia? Przeczytajcie tę historię, aby odnaleźć odpowiedzi na te pytania.

Agata Bizuk napisała cudowną, ciepłą, chwytającą za serce książkę. Nie jest to po prostu słodka, świąteczna powieść. Autorka pokazuje w niej dużo więcej niż tylko magię świąt. Książka wzrusza i porusza, zaskakuje wydarzeniami i zwrotami akcji. Płynie z niej cenna lekcja – odkryjcie ją koniecznie.

Książkę kupisz na www.taniaksiazka.pl >>

Ocena Rudej
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
 • 8/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 8/10
 • 10/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 10/10
9.5/10

Fragment recenzji

Zapomniana piosenka to wzruszająca opowieść o małych i dużych cudach. O poszukiwaniu ale też o odnajdowaniu. Jak się okazuje los nie na darmo postawił na drodze Dominika Pana Ksawerego. Chłopak zawsze marzył o rodzinie i takim dziadku. Czy takie marzenia mają szansę się ziścić? Czy dwoje samotnych mężczyzn będzie umiało odnaleźć szczęście w przededniu Bożego Narodzenia? Przeczytajcie tę historię aby odnaleźć odpowiedzi na te pytania.