5. sezon Opowieści Podręcznej - zobacz oficjalny zwiastun! 5. sezon Opowieści Podręcznej

Zakończenie czwartej serii nie sugerowało, że powstanie 5. sezon Opowieści Podręcznej. Jednak twórcy postanowili kontynuować produkcję popularnego serialu i właśnie zaprezentowali zwiastun. Wiadomo, że na amerykańskiej platformie steramingowej Hulu serial pojawi się już 14 września. W Polsce natomiast premiera pierwszego odcinka odbędzie się 15 września na platformie HBO Max, która jest dystrybutorem tej produkcji. Kolejne części natomiast będą nam dawkować co tydzień. 

5. sezon Opowieści Podręcznej | Powieść na TaniaKsiazka.pl >>

Fot. Kadr ze zwiastuna

5. sezon Opowieści Podręcznej – kilka słów o fabule

Serial Opowieść Podręcznej (ang. The Handmaid’s Tale) to ekranizacja powieści z 1985 roku autorstwa kanadyjskiej pisarki Margaret Atwood. Tekst stworzony przez autorkę to antyutopia z elementami science fiction. Autorka przenosi czytelnika do nieodległej przyszłości w Stanach Zjednoczonych, gdzie panuje reżim i twarde prawo wobec kobiet. Historię tę w 2017 roku przeniesiono na ekran w postaci serialu. Kolejne sezony powstawały już na podstawie wyobraźni twórców i w sumie, wraz z pierwszym, stworzono aż ich aż  pięć. Jeśli macie za sobą cztery poprzednie, zobaczcie, co szykuje się w tym najnowszym.

Z opisu 5. sezonu Opowieści Podręcznej wynika, że przed June (Elisabeth Moss) trudne zadania. Po pierwsze kobieta musi zmierzyć się z konsekwencjami swojego czynu – zabójstwem komandora Waterforda (Joseph Fiennes). Po drugie chce na nowo zdefiniować to, kim jest, starając się zbudować swoją tożsamość i wyznaczyć życiowe cele. W tym czasie do Kanady docierają wpływy Gileadu, a owdowiała Serena (Yvonne Strahovski) próbuje wypromować się w Toronto. Natomiast komandor Lawrence (Bradley Whitford) podjął współpracę z Ciotką Lydią (Ann Dows). Postanowił, że nie tylko zreformuje Gilead, ale też zdobędzie władzę. June, Luke (O-T Fakbenle) i Moira (Samira Wiley) walczą z Gileadem na odległość oraz próbują ocalić i połączyć się z Hannah (Jordana Blake).

5. sezon Opowieści Podręcznej – zobacz zwiastun serialu

Więcej na temat piątego sezonu zdradza zwiastun HBO Max, który właśnie pojawił się w sieci.

Książkę Opowieść Podręcznej Margaret Atwood możecie zamówić po przejściu na tę stronę.

Czytajcie także: