Książkowe nowości z maja 2017 – literatura polska
Książkowe nowości z maja 2017 to z pewnością wiele ciekawych propozycji. Za oknami robi się coraz cieplej, a to oznacza, że przed nami długie gorące dni w czasie których w końcu będziemy mogli złapać oddech. Nie ma nic przyjemniejszego niż odpoczynek na wygodnym leżaku z dobrą literaturą w dłoni. W niniejszym tekście przedstawimy wam najgorętsze książkowe nowości z maja 2017 w literaturze polskiej.
Książkowe nowości z maja 2017
Czereśnie zawsze muszą być dwie Magdalena Witkiewicz
Najnowsza książka Magdaleny Witkiewicz, autorki słynnej Szkoły Żon, to opowieść o znaczeniu podejmowanych przez nas decyzji, nawet tych najmniejszych.
Główną bohaterką niniejszej książki jest Zosia Krasnopolska, która otrzymuje w spadku zrujnowaną willę. Z czasem jednak okazuje się, że stary dom otoczony sadem skrywa przed bohaterką wiele tajemnic, a odkrywanie ich sprawi, że bohaterka dowie się czym jest prawdziwa miłość i zrozumie dlaczego czereśnie zawsze muszą być dwie.
Magdalena Witkiewicz
Magdalena Witkiewicz z wykształcenia jest specjalistką od marketingu – absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Studium Bankowości oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. Urodziła się w 1976 roku.
Znana dobrze zarówno młodszym, jak i starszym Czytelnikom – jest autorką powieści dla dzieci i dla dorosłych. W 2008 roku wydała swoją pierwszą książkę pod tytułem Milaczek – wzbogaciły ją rysunki Henryka Sawki. Do tej pory ma na swoim koncie dziesięć powieści – w tym: Panny roztropne, Opowieść niewiernej, Ballada o ciotce Matyldzie, Lilka i spółka, Szkoła żon, Zamek z piasku, czy Szczęście pachnące wanilią. W planach ma wydanie kilku kolejnych – zarówno dla młodszego, jak i starszego grona Czytelników.
Prywatnie jest bibliofilką – lubi czytać dużo i różnorodnie. Lubi szczęśliwe zakończenia, dlatego też wszystkie jej powieści kończą się dobrze. W życiu zawodowym zajmuje się marketingiem, prowadząc firmę o nazwie Efekt motyla. Mieszka z mężem, dwójką dzieci i kotem Puszysławem.
Tatarka Renata Kosin
Kolejna premiera obyczajowej powieści Renaty Kosin, autorki książek i scenariuszy teatralnych. Tym razem pisarka przenosi nas do malowniczego dworku na Podlasiu. Magia nocy świętojańskiej oraz siła tradycji sprawią, że główna bohaterka (Ksenia) pozna moc nie tylko przyjaźni, ale również różne odcienie miłości. Pośród wspaniałych okoliczności przyrody, Ksenia będzie próbowała rozwiązać tajemnice związane z historią jej rodziny. Czy odpowiedź na dręczące ją pytania przyniesie ukojenie duszy?
Renata Kosin
Z wykształcenia humanistka, z zamiłowania niespokojny duch imający się zajęć wszelakich, zbyt wielu, by dało się je wymienić, nikogo nie zanudzając. Roztargniona marzycielka, która nade wszystko ceni ład i dobrą organizację. Prowincjuszka z urodzenia i wyboru (kiedyś podlaska, teraz warmińska). Nie przepada za wielkomiejskim zgiełkiem, choć uwielbia być wśród ludzi. Ceni sobie spokój, lecz nie znosi nudy i bezczynności.
Energię i pogodę ducha czerpie z zewnątrz, dlatego lgnie do miejsc, gdzie dużo się dzieje i osób umiejących cieszyć się nawet z błahostek. Idealistka i optymistka. W okiełznaniu tak sprzecznej natury pomaga jej to, co czasem też wpędza w kłopoty – wyobraźnia pozwalająca zmienić każdą dysharmonię w dobrze nastrojone historie. Autorka scenariuszy teatralnych oraz powieści: Mimo wszystko Wiktoria, Bluszcz prowincjonalny oraz Tajemnice Luizy Bein.
Spacer aleją róż. Tom 2. Łąki kwitnące purpurą Edyta Świętek
To już II tom sagi Spacer Aleją Róż opowiadającej losy rodziny Szymczaków. Autorka książki, Edyta Świątek przedstawia nam historię ze zbrodnią i zemstą w tle, która osadzona zostaje w realiach wczesnego PRL-u.
Akcja książki rozgrywa się na scenie rozwijającej się prężnie Nowej Huty. Tam rodzina Szymczyków próbuje odnaleźć swoje miejsce na ziemi. Miasto, które za dnia jest kwintesencją socrealizmu, nocą zamienia się w siedlisko hazardu i prostytutek. Jaki los tym razem spotka rodzinę Szymczaków i czy mają oni jakiś związek z makabrycznym znaleziskiem dokonanym przez robotników?
Edyta Świętek
Z wykształcenia ekonomistka, z zamiłowania pisze powieści dla kobiet. Jej marzeniem jest pisanie takich książek, które sama czytałaby z przyjemnością. W wolnych chwilach pomiędzy pracą zawodową, a pisaniem lubi aktywny wypoczynek, czyli długie spacery z rodziną oraz bieganie. Wydała powieści: Zerwane więzi (2010), Alter ego (2010), Wszystkie kształty uczuć (2011). Jej nowa powieść nosi tytuł Zakręcone życie Madzi Kociołek.
A Wy jak oceniacie zaprezentowane przez nas nowości polskich autorek? Którą przeczytałybyście najchętniej? A może jesteście już po lekturze jednej z nich?
Wszystkie przedstawione powyżej nowości to z pewnością idealne propozycje na długie letnie wieczory. Nie zastanawiajcie się długo i sięgnijcie po niniejsze pozycje, które wyszły spod pióra rodzimych autorek. Lato za pasem, czas kompletować naszą wakacyjną biblioteczkę.
Chcecie sprawdzić jakie jeszcze powieści polskich autorów ukazały się do tej pory na rynku wydawniczym? Koniecznie zajrzyjcie tutaj.