Top romanse 2019

W kwietniu i w maju ukaże się bardzo dużo naprawdę rewelacyjnych romansów. Część z nich już miała swoją premierę w Polsce. Wybrałam dla Was te najbardziej interesujące i te, które należą do moich ulubionych. 🙂

Top romanse 2019!

Niebezpieczna gra - sprawdź na TaniaKsiazka.pl Niebezpieczna gra Emilia Wituszyńska. Premiera: 15 maja

Na wstępie powiem, że Niebezpieczna gra jest po prostu genialna. Powtarzam to już do znudzenia, ale w życiu tak się nie śmiałam, czytając książkę. Dialogi między głównymi bohaterami są ostre, nasycone nienawiścią i po prostu literalnie rozkładają na łopatki. Ponadto mamy tu sprawę pewnego przestępstwa, zagubioną życiowo policjantkę, która próbuje wyjść z alkoholizmu i znanego warszawskiego aktora, który potrzebuje ochrony.

Złączeni honorem Cora Reilly. Premiera: 17 kwietnia

Ta książka będzie miała swoją premierę dokładnie jutro i jest właściwie moim zdaniem najlepszą książką z wątkiem mafijnym na rynku amerykańskim. Genialnie opisana relacja między głównymi bohaterami. Dziewczyna, która musi wyjść za mafioza i młody, ale już bardzo groźny przedstawiciel sycylijskiej mafii. Akcja dzieje się współcześnie w USA, ale rodzinami mafijnymi rządzą, wydawać by się mogło, starodawne tradycje jak np, aranżowane małżeństwa. Jeżeli lubicie książki z motywem mafii, gorącą relacją hate-love i właśnie bohaterami zmuszanymi do małżeństwa, ta historia jest dla was.

After. Płomień pod moją skórą Anna Todd. Wydanie filmowe. Już dostępna

Zapewne widzieliście już nową okładkę do słynnej książki Anny Todd, dziewczyny z Wattpada, której debiutancka seria podbiła serca milionów czytelników na całym świecie. Niewątpliwie był to sukces, a teraz książka została zekranizowana i właśnie w tym momencie film jest wyświetlany w kinach w całej Polsce. Co mogę powiedzieć o samej książce After? Że to naprawdę niezła historia, jedna z najbardziej wciągających i ekscytujących książek, jakie czytałam z wątkiem hate-love. Także, polecam. 🙂

Drań z Hollywood Alessandra Torre. Premiera: 17 kwietnia

Ta książka była pierwszą, jakiej zekranizowania podjęła się platforma Passionflix (odpowiednik Netflixa, ale skupiony na ekranizacji znanych romansów). Czy to udana ekranizacja, musicie ocenić same. Słyszałam różne opinie, ale co do samej książki to niewątpliwie jest jedną z najbardziej znanych tej autorki. Bohaterem jest seksowny Cole Masten, który jest w trakcie rozwodu ze swoją niewierną żoną. Mężczyzna mocno to przeżywa. Tak mocno, że wpadł w wir przypadkowych podrywów. Tymczasem zapomnienia szuka też w projekcie filmowym, który chce zrealizować w małym miasteczku w Georgii. Nie spodziewa się, że pozna tam nietuzinkową i bardzo piękną Summer Jenkins.

Pokusa Erin O’Roark Elizabeth. Premiera: 17 kwietnia

Ta historia to opowieść o losach bohaterów drugoplanowych z bardzo dobrze przyjętego w Polsce Przebudzenia OliviiPrzebudzenie Olivii - zobacz na TaniaKsiazka.pl Pisałam już dla Was recenzję tego tytułu i jeżeli jeszcze nie znacie tej historii, gorąco Wam ją polecam. Wracając do Pokusy Erin, to tutaj dowiemy się, jak rozwinęła się relacja przyjaciółki Olivii, Erin i brata Willa Langstroma, Brendana. Ta relacja podobnie jak Olivii i Willa będzie nacechowana gorącą nienawiścią, tym trudniejszą do uniknięcia, że bohaterowie zamieszkają blisko siebie, a uwaga Erin ma narzeczonego. Będzie gorąco.

Punk 57 Penelope Douglas. Premiera: 29 maja

Kolejna książka, która po prostu uwielbiam. W sumie w tym zestawieniu nazbierało się ich całkiem sporo. 🙂 Są takie książki, które można czytać w kółko, ciągle do nich wracać i później opisując je mówić: to jedna z najlepszych książek, jakie czytałam. Punk 57 jest zdecydowanie taką książką dla mnie. Mamy tu gorący hate-love, (jak widać mój ulubiony motyw :)), młodego wytatuowanego i wykolczykowanego rockmana, popularną cheerleaderkę i dużo złości, dużo nienawiści, dużo niesamowitej chemii między bohaterami i czystej poezji, którą się notuje na każdym kroku. Aha i pióro Penelope Douglas, mistrzyni książek z tym motywem.

Hate to love you Tijan Meyer. Premiera: 29 maja

Ta książka to już przedstawicielka zyskującego coraz większą popularność w Polsce i na świecie nurtu New Adult, czyli książek o młodych dorosłych. Bohaterka właśnie zaczyna studia i obiecuje sobie, że będzie to dla niej także początek nowego życia. Pozbawiony dramatów, przystojnych facetów i generalnie zwracania na siebie uwagi. Jeden popularny chłopak szybko doprowadzi do tego, że dziewczyna złamie jedną zasadę po drugiej. W skrócie: Tijan znana z serii Fallen Crest powraca w nieco doroślejszym wydaniu.

Drwal K. N. Haner. Premiera: 27 maja

Ta książka to kolejna propozycja od bestsellerowej polskiej autorki K.N. Haner. Każdy tytuł spod jej pióra jest niezwykle mocno wyczekiwany przez polskie czytelniczki. Tym razem bohaterem jest drwal, człowiek z lasu, mężczyzna ze zranioną duszą, który właśnie w lesie chowa się przed trudnymi wspomnieniami. Stroni od ludzi, a w międzyczasie rzeźbi. Właśnie jego rzeźbiarskie zajęcie przyciąga do niego młodą dziewczynę, której marzy się praca dziennikarska z prawdziwego zdarzenia i przeprowadzenie wywiadu z mężczyzną, który słynie też z tego, że ich nie udziela.

Niepokorna królowa Meghan March. Drugi tom serii Mount Trilogy. Premiera: 15 maja

Książek z tej serii akurat nie czytałam. Wiem jedynie, że pierwszy tom cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem w Polsce. Mnie osobiście nie skusił. Niepokorna królowa to drugi tom historii Keira Kilgore’a i Lachlana Mounta. Pierwszy to: Król bez skrupułów. Ona ma długi, on będzie chciał, żeby je spłaciła i nie zażąda za to pieniędzy… Mamy tu więc wątek długu i relacji hate-love. Natomiast w Niepokornej królowej kontynuację losów tej pary.

Z dala od świateł Samanthy Young. Już dostępna

Samantha Young to zdecydowanie nazwisko legenda. To jedna z tych autorek, których niemal każda książka jest świetna. Ja osobiście zwykle wybieram te tytuły tej autorki, które mi podpasują fabularnie. Myślę, że Z dala od świateł trafi wkrótce na moją eReaderową półkę. Bohaterką jest Skylar Finch, dawniej znana piosenkarka, obecnie dziewczyna mieszkająca na cmentarzu. Skąd taka zmiana? Skylar miała po prostu dosyć swojego życia, a ostatecznie przekreśliła je tragedia. Kiedy Killian O’Dea poznaje bezdomną, młodą i bardzo utalentowaną piosenkarkę, wie, że to jest dla niego finansowa szansa.

Dajcie znać, który romans macie w planach. 🙂