Top 6 literatury faktu w styczniu – zapowiedzi!
Top 6 literatury faktu to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników reportaży i prawdziwych historii. Poza tym powody do zadowolenia ma każdy, kto poszukuje nietuzinkowych i wciągających propozycji non-fiction. Wśród dzisiejszych propozycji umieściliśmy przede wszystkim wydawnicze zapowiedzi. To oznacza, że książki dopiero pojawią się w sprzedaży. Jednak wszystkie będą dostępne już w tym miesiącu. Poza tym znajdziecie tu zarówno międzynarodowe hity, jak i polskie bestsellery. Gotowi? Koniecznie sprawdźcie, na jakie pozycje z gatunku literatury faktu warto zwrócić uwagę w tym miesiącu!
Top 6 literatury faktu w styczniu – No pasa nada!
Są to prawdziwe historie współczesnych mujeres. Prawdziwy macho szanuje jedynie Matkę Boską z Guadalupe. Reszta kobiet to zdrajczynie lub szalone. Zwłaszcza te, które mają odwagę mówić swoim głosem. Pozostałe udają, że nic się nie dzieje. Beata Kowalik w swoim reportażu ujawnia historie kobiet poznanych w Meksyku. W wioskach, domach, niebezpiecznych dzielnicach. Przy pracy, w czasie fiesty, w osamotnieniu. Poza tym z niezwykłą wnikliwością opowiada o współczesnych niewolnicach bez przywilejów, które od pokoleń muszą mierzyć się z wszechobecną przemocą, maczyzmem i bezprawiem.
Książka dostępna od 29 stycznia 2020 roku.
Top 6 literatury faktu w styczniu – Jak nie umrzeć. Radzi patolog sądowy
Z dużym prawdopodobieństwem nie zabije was terrorysta, seryjny morderca czy klęska żywiołowa. Ponieważ do nagłej i gwałtownej śmierci często prowadzi po prostu bezmyślność, roztargnienie czy błędna ocena sytuacji. Tym samym wystarczy chwila nieuwagi, żeby skończyć w kostnicy. Dobrze o tym wie dr Jan Garavaglia, autorka książki, która od lat pracuje jako patolog sądowy. Okazuje się bowiem, że wielu jej „pacjentów”, mogłoby wciąż żyć, gdyby tylko byli bardziej rozważni. W swojej książce opowiada o tym, czego nauczyli ją zmarli. Jak nie trafić do prosektorium zbyt wcześnie. Ich historie pokażą Wam, jak unikać zagrożeń życia codziennego, przeżyć wakacje nad jeziorem, podróż do pracy lub pobyt w szpitalu.
Książka dostępna od 29 stycznia 2020 roku.
Top 6 literatury faktu w styczniu – Dziewczyny ocalałe
Kiedy naziści zajęli terytorium Polski, tutejsi Żydzi musieli pożegnać się ze spokojnym życiem. Zaczynają się pierwsze szykany, pobicia, kradzieże, nakaz noszenia tzw. gwiazdy Dawida. Poza tym dochodzi do zbrodni. Ludzie są zamykani w gettach, gdzie panuje głód i szerzą się choroby. A jeśli już komuś uda się przetrwać, to czeka go obóz koncentracyjny. Tym samym to piekło przeżyją nieliczni.
Bohaterki tej książki, jak wiele innych ofiar tej okrutnej zbrodni, nikomu nie zawiniły i nikomu nic nie zrobiły. Miały jednak pecha, ponieważ urodziły się w żydowskich rodzinach. Wychowane w czasie pokoju, nagle musiały stanąć oko w oko z okropieństwami wojny. W związku z tym po kolei traciły najbliższych. Były poniewierane, głodzone i często gwałcone. Żyły w nieustannym strachu i pozbawiono je godności.
Książka dostępna od 29 stycznia 2020 roku.
Top 6 literatury faktu w styczniu – Władza w sieci. Jak nami rządzą social media
Impulsywnie, bez doradców, nie zawsze na trzeźwo. Tak za pomocą twittera komunikują się dziś ze światem władcy atomowych imperiów, politycy i dziennikarze. Do poważnego międzynarodowego kryzysu może doprowadzić jeden wpis przy porannej kawie. A wszystko to w 280 znakach. Pojawienie się mediów społecznościowych to bez wątpienia największa rewolucja w wielowiekowej historii dyplomacji. Pasjonująca książka Łukasza Walewskiego doskonale uchwyciła fenomen przełomu, który dokonuje się na naszych oczach. To pozycja obowiązkowa nie tylko dla zainteresowanych polityką, stosunkami międzynarodowymi czy social media, ale dla wszystkich próbujących zrozumieć dzisiejszy świat.
Książka dostępna już od 22 stycznia 2020 roku.
Top 6 literatury faktu w styczniu – Bądź zmianą
Samochodem elektrycznym z Polski do Japonii i z powrotem. 30 000 km bez emisji CO2. Takiej wyprawy jeszcze nie było! W tej ekspedycji nie chodziło o dotarcie do kolejnego trudnego do zdobycia miejsca. Celem było wyjście poza schematy, pokazanie innej perspektywy myślenia o świecie, ekologii i technologii.
W 2020 r. wyruszy na kolejną ekotechnologiczną wyprawę Power4Change, tym razem dookoła świata. Wybitnemu podróżnikowi pomoże humanoidalny robot, Noa. Człowiek i robot połączą siły. Będzie to pierwsza tego typu ekspedycja w historii. Ta książka stanowi jej fundament.
Książka dostępna od 29 stycznia 2020 roku.
Top 6 literatury faktu w styczniu – Światy równoległe. Czego uczą nas psłaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze
Okazuje się, że czasy, w których żyjemy, dostarczają więcej pytań niż odpowiedzi. Ponieważ z gąszczu komentarzy i linków trudno wyłuskać rzetelne informacje. Poza tym samozwańczy eksperci prześcigają się w dobrych radach. A do tego „najnowsze badania” stały się zaklęciem sankcjonującym każdą teorię. W związku z tym ludzie coraz bardziej zaczynają odczuwać, że wiedza ich zawodzi. Jednocześnie nie wiedząc, kiedy mogą zaufać naukowej prawdzie.
Dlatego też z pomocą przychodzi autor książki, dziennikarz naukowy Łukasz Lamża. W brawurowy sposób prowadzi czytelników przez krainę szarlatanerii, meandry pseudonauki i szczyty teorii spiskowych. Wiedza i dociekliwość autora oraz próba zrozumienia oponentów, składają się na fascynujący alfabet pseudonauki.
Książka dostępna od 29 stycznia 2020 roku.