Anthony Bourdain

Anthony Bourdain nie żyje – ta smutna wiadomość obiegła świat 8 czerwca bieżącego roku. To ogromna strata nie tylko dla rodziny i bliskich znakomitego szefa kuchni, ale także dla wszystkich miłośników światowych kulinariów. Anthony Bourdain zmarł w wieku 61 lat i jak donoszą media, popełnił samobójstwo. Nie od dziś wiadomo, że mężczyzna zmagał się z głęboką depresją. Przegrywając walkę z chorobą, osierocił 11-letnią córkę.

Anthony Bourdain nie żyje – szok i niedowierzanie

Anthony Bourdain

https://pl.wikipedia.org

Informacja ta zdruzgotała miliony fanów Bourdaina na całym świecie. Chociaż w dzisiejszym świecie nie brak głośnych nazwisk szefów kuchni, którzy sieją postrach w telewizyjnych programach kulinarnych, to Bourdain przecierał im szlaki. Słynął z rock’end’rolowego stylu życia. Nie stronił od alkoholu i innych używek, a wśród widzów wzbudzał spore kontrowersje. Jednak jego programy: A Cook’s Tour, Anthony Bourdain: No Reservations czy Jeremiah Tower: The Last Magnificent cieszyły się ogromną popularnością na całym świecie. Któż inny mógł pochwalić się takimi wyczynami jak zjedzenie żywej kobry, kawałek po kawałku? Kiedy Bourdain zaczynał swoją telewizyjno-kulinarną karierę, Internet nie był jeszcze tak popularny i powszechny. A mimo to, odcinek po odcinku, gromadził przed telewizorami miliony widzów. Wraz z tym rosło grono jego fanów.

Anthony Bourdain odwiedził ponad 120 krajów, gdzie próbował miejscowego jedzenia i opowiadał o nim. Jednak kuchnia to nie jedyne, na czym skupiał swoją uwagę. Równie ważni byli dla niego ludzie, których spotykał podczas swoich przygód. Ludzie, z którymi potrafił rozmawiać i zawsze znajdował z nimi nić porozumienia.

Bourdain stworzył również kilka kulinarnych książek, które do dziś cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Apetyt. Książka kucharska czy O, kuchnia! Kill grill 3 to tytuły obowiązkowe dla każdego aspirującego szefa kuchni. Warto również po nie sięgnąć, jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z gotowaniem. Bo nikt tak fantastycznie nie pisze o kuchni, jak mistrz Bourdain.

I chociaż Anthony Bourdain nie żyje, to zostawił po sobie niezwykłe wspomnienia i niezapomniane programy telewizyjne, które stworzył. I które na zawsze odmieniły tego typu produkcje.

Apetyt. Książka kucharska znajdziecie tutaj.

O, kuchnia! Kill grill 3 znajdziecie tutaj.