9788328027831Aorta to najnowsza powieść, której autorem jest Bartosz Szczygielski. Jeśli więc jeszcze nie wiecie, czym zapełnić jesienne wieczory, serdecznie polecamy wam tę pozycję. Sama mistrzyni kryminału – Katarzyna Bonda, następującymi słowami skomentowała gorący debiut: Dawno nie czytałam tak dobrego polskiego kryminału. Panie Szczygielski – proszę o kontynuację! Ponadto autorka dodała, że główny bohater to polski Philip Marlowe. Cóż, sądzimy, że po takich słowach nie trzeba nikogo specjalnie zachęcać do sięgnięcia po nową książkę Szczygielskiego.

Aorta, kilka słów o powieści

To niezwykle mocny debiut kryminalny ostatniego czasu. Czytelnicy znajdą tu świat podziemnego Pruszkowa. Obecnie mało kto pamięta o słynnej mafii z tego miasta, która rządziła miastem w latach dziewięćdziesiątych. I choć spora część przestępców odsiaduje wyroki, to są również pojedyncze przypadki, które nie zaprzestały swojej działalności. Przenieśli ją po prostu do podziemi. Kiedy na jednym z luksusowych, pruszkowskich osiedli dwóch tragarzy znajduje zwłoki kobiety z wyłupionymi oczami, sprawa trafia do komisarza Gabriela Bysia. Mężczyzna ma szansę zrehabilitować się po ostatniej wpadce. Dlatego zależy mu na jak najszybszym rozwiązaniu tajemniczej śmierci. Choć początkowo jedyny ślad to okaleczone zwłoki, wkrótce okazuje się, że to jedynie wierzchołek góry lodowej. Wszystkie tropy nieuchronnie prowadzą komisarza do szarej eminencji Pruszkowa. Czy bezkompromisowemu Gabrielowi Bysiowi z Komendy Stołecznej w Warszawie uda się wygrać z szefem podziemnej mafii? Przekonajcie się sami!

Jeszcze raz serdecznie zachęcamy was do lektury. Jest to kryminał, który bez wątpienia powinien mieć na swojej półce każdy wielbiciel tego gatunku. Książkę Aorta Bartosza Szczygielskiego znajdziecie tutaj.