Festiwal Literacki Sopot 2017

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich książkoholików! Już wkrótce będzie miał miejsce kolejny Festiwal Literacki Sopot! Odbędzie się on w dniach 17-20 sierpnia bieżącego roku. Zapraszamy!

Festiwal Literacki Sopot 2017

Festiwal Literacki Sopot 2017

http://www.literackisopot.pl/

Literacki Sopot to festiwal literatury organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Miasto Sopot. Festiwal został zaaranżowany w celu promocji literatury i czytelnictwa wśród mieszkańców Trójmiasta, a także wszystkich turystów, którzy je odwiedzają. Nie jest to impreza tak wielkiego formatu, jak Festiwal Conrada, ale każda taka inicjatywa wzbudza zainteresowania miłośników książki. Przez cztery dni Sopot przypomina literacki kurort, a piękne zakamarki miasta zachęcają porcją spotkań, debat i warsztatów.

Festiwal Literacki Sopot 2017 – co przygotowali organizatorzy?

Program obfituje w wydarzenia, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Przewidziano atrakcje zarówno dla dorosłych, jaki i dla młodzieży i dzieci, m.in.: targi książki, omawianie zagadnień książki historycznej, scenariusza jako gatunku literackiego i wiele innych.

Festiwal ten, to również wspólne czytanie literatury, projekcje filmów oraz działania z pogranicza literatury i innych dziedzin sztuki. Przekonaj się sam, zapoznając się z programem imprezy.

Tematem przewodnim, szóstej już edycji festiwalu, jest literatura hiszpańskojęzyczna. W programie znajduje się więc dużo atrakcji związanych z tym hasłem, m.in.: Conversaciones Literarias, prowadzone np. przez Javiera Cersasa, hiszpańskiego pisarza i dziennikarza. Nie będzie on jedyną znaną osobą, goszczącą w tym roku na Festiwalu Literacki Sopot.

Pojawi się też wielu innych gości, będą to m.in.:

  • Stanisław Bereś – krytyk, poeta, historyk literatury, eseista i tłumacz.
  • Javier Zamora Bonilla – profesor Historii Myśli Politycznej, Społecznej i Ruchu Politycznego na Complutense University w Madrycie.
  • Katarzyna Boni – współautorka Kontenera – książki o życiu syryjskich uchodźców w Jordanii. Związana z Dużym Formatem
  • Patrycja Bukalska – dziennikarka Tygodnika Powszechnego. Autorka kilku książek historycznych. Jedna z nich – Krwawa Luna, była nominowana do Nagród Historycznych Polityki.
  • Artur Domosławski – reporter, autor literatury faktu, obecnie dziennikarz tygodnika Polityka. Ma na swoim koncie wiele książek o krajach globalnego Południa.
    Pełną listę gości znajdziecie tutaj.

Sopot słynie z festiwalu piosenki, ale wszyscy Miłośnicy Książek powinni wiedzieć o jego literackim obliczu. To niesamowite wydarzenie, w którym udział może wziąć każdy! Nie pozostaje mi nic innego, jak w imieniu organizatorów, zaprosić wszystkich zainteresowanych do Trójmiasta!