Kobieta z Isla Negra - kup na TaniaKsiazka.pl

Czy są z nami miłośnicy opowieści opartych na faktach? Kobieta z Isla Negra to doskonała propozycja właśnie dla Was. Książka w sprzedaży pojawiła się 26 lipca bieżącego roku i gwarantujemy, że zawładnie Waszym sercem. Dlaczego? O tym przekonajcie się sami!

Kobieta z Isla Negra - zobacz na Taniaksiazka.pl

Kobieta z Isla Negra – powieść o laureacie Nagrody Nobla

Autorka za cel obrała sobie niezwykłe życie chilijskiego poety, Pablo Nerudy, który został uhonorowany Nagrodą Nobla. W swojej powieści ukazuje jego geniusz, ale jednocześnie przedstawia ciemne strony pisarza. Okazuje się, że Neruda swoją osobą przytłaczał otoczenie. Był również człowiekiem okrutnym, a przy tym dziecinnym i egoistycznym. Potrafił uwodzić, odciskając piętno na życiu każdej kobiety, z która zetknął go los. Jaki naprawdę był Pablo Neruda?

Czytelnik przenosi się na początek lat pięćdziesiątych XX wieku. Tam zaczyna śledzić losy Elisy oraz jej matki Raquel, które wspólnie opuszczają skromne domostwo w chilijskim Temuco i przybywają na Isla Negra. To właśnie tam pod swój dach przygarnia je Pablo Neruda. Bohaterce dom poety kojarzy się z morską jaskinią, wypełnioną przedmiotami z najrozmaitszych podróży. W takich okolicznościach jej matka pracuje, jako służąca Pablo, a Elisa uważnie obserwuje życie mężczyzny. Dziewczyna zaczyna dostrzegać jego niewierność, przegląda zapiski… Aż pewnego dnia na Isla Negra pojawia się żona poety, argentyńska malarka i arystokratka Delia del Carril.

To właśnie obserwując życie na ich dworze, Elisa odkrywa pierwsze tajemnice miłości i pożądania. Poznaje także przeróżne oblicza kobiecości: niezwykły urok i klasę Delii i jej przyjaciółki Victorii Ocampo czy zmysłowość Matilde, kochanki Nerudy. W tym wszystkim dostrzega również przezroczystość własnej matki, pochłoniętej domowymi obowiązkami i żyjącej przeszłością.

Przypominamy, że powieść pt. Kobieta z Isla Negra na polskim rynku pojawiła się 26 lipca 2017 roku. Znajdziecie ją tutaj. Książkę polecamy gorąco wszystkim tym, którzy poszukują porywających opowieści na lato. Znajdziecie tu historię nasyconą zmysłowością, która aż do ostatniej chwili będzie trzymać Was w niepewności i napięciu. Po to, by ostatecznie całkowicie zaskoczyć.