Arsene Wenger - autobiografia legendy futbolu Arsene Wenger autobiografia

Zapraszam wszystkich miłośników futbolu, a w szczególności fanów angielskiej piłki nożnej na spotowo-obyczajową ucztę. Jeśli jesteś jednym z nich, zapewne doskonale znasz postać Arsene’a Wengera. Nie znasz i nie słyszałeś? To nic – dzięki książce, która ukaże się 27 stycznia 2021 roku nakładem Wydawnictwa Znak, Arsene Wenger. Autobiografia, masz szansę poznać prawdziwą sportową legendę. To pierwsza autobiografia francuskiego piłkarza, który został trenerem klubu z północnego Londynu. Pełna smaczków, anegdot i niepublikowanych dotąd wypowiedzi plasuje się na miejscu absolutnego „must read” każdego pasjonaty futbolu.

Arsen Wenger Autobiografia Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Arsene Wenger. Autobiografia 

Arsene Wenger to francuski piłkarz, który w latach 1996 – 2018 był trenerem klubu angielskiej Premier League Arsenal.  Najbardziej utytułowany oraz najdłużej pracujący menadżer w historii klubu, a zarazem pierwszy niebrytyjski menadżer, któremu udało się zdobyć mistrzostwo i puchar kraju w tym samym sezonie (w 1998 i 2002 roku), czyli skompletować tzw. dublet. Wengerowi także jako jedynemu szkoleniowcowi w historii angielskiej ekstraklasy udało się przejść cały sezon bez ani jednej porażki. Sukcesy, które osiągał z Arsenalem, a wcześniej z AS Monaco, zagwarantowały Wengerowi miano jednego z najlepszych menadżerów na świecie. Książka Arsene Wenger. Autobiografia zbliży czytelnika do tego człowieka skazanego na sukces. I obok tych fascynujących osiągnięć ustawi jego sylwetkę z krwi i kości wypełnioną emocjami.

Innowator, mistrza, legenda

Dlaczego „innowator”? Ponieważ gdy w 1996 roku przychodził do Arsenalu, jedna z angielskich gazet określiła ten ruch wymownym tytułem „Arsene Who?”. A on na tę lekceważącą uwagę odpowiedział, wyznaczając w ciągu kilku lat nowe standardy profesjonalnego futbolu. Zrewolucjonizował też myślenie o diecie, treningu i samym sposobie gry. To właśnie Arsene wprowadził do angielskiego futbolu francuskie piękno. I ten niezwykły polot na boisku, będący wysublimowanym połączeniem dynamiki, techniki i szybkości. Pod jego skrzydłami kształtowali się tacy piłkarscy wirtuozi jak Dennis Bergkamp, Thierry Henry czy Cesc Fàbregas, wspierani przez silne osobowości pokroju Patricka Vieiry czy Jensa Lehmanna.

A dlaczego „mistrz”? Odpowiedź jest oczywista! Podczas swojej kariery trenerskiej Arsene Wenger osiągał piłkarskie szczyty. Był bowiem finalistą Ligi Mistrzów, zdobył trzykrotnie mistrzostwo Anglii, a także siedmiokrotnie najstarsze piłkarskie trofeum na świecie – Puchar Anglii. Jego legendarni „Invincibles” zostali mistrzami Anglii w sezonie 2003/2004, nie ponosząc nawet jednej ligowej porażki – to rekord, którego na Wyspach Brytyjskich do tej pory nie udało się wyrównać żadnemu menedżerowi i żadnej drużynie.

„Legenda” natomiast, ponieważ jest jednym z najbardziej charakterystycznych menedżerów w historii piłki nożnej. Prawdziwy dżentelmen, człowiek do końca wierny swoim zasadom mówiącym, że można i należy wygrywać w pięknym stylu, a futbol to sztuka.

****

27 stycznia 2021 Arsene Wenger. Autobiografia pojawi się w księgarniach. Czekając na ten moment zamów swój egzemplarz w przedsprzedaży, w tym miejscu.

Powiązane artykuły: