Adaptacja książki Bal już na Netflixie Adaptacja książki Bal

Od 11 grudnia na platformie Netflix możemy oglądać wyjątkowy film. Adaptacja książki Bal Saundry Mitchell jest kolorowym musicalem skierowanym głównie do młodzieży. Nie dziwi forma produkcji, bowiem powieść została napisana na podstawie hitowego musicalu na Broadwayu. Na ekranie zobaczymy wielkie sławy wprost z Hollywood – Meryl Streep, Nicole Kidman i Jamesa Cordena oraz kilka sympatycznych młodych twarzy. Widziałeś już film? Nie? To sprawdź, czego możesz się spodziewać.

Adaptacja książki Bal Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Fot. Fragment filmu

Adaptacja książki Bal autorstwa Saundry Mitchell

O czym jest książka i zarazem film Bal? Emma Nolan i Alyssa Greene pragną zadebiutować jako para na balu maturalnym. Nie jest to jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać… Alyssa bowiem nie ma dość odwagi, by ujawnić mamie swoją orientację, i wciąż odwleka rozmowę, która wcześniej czy później i tak będzie musiała się odbyć. Zwleka, ponieważ doskonale wie, jak trudną przeprawę ma przed sobą. Jej mama, Pani Greene, jest bowiem przewodniczącą rady rodziców, która kategorycznie sprzeciwia się, by w studniówce wzięły udział pary jednopłciowe. Zatem szanse jej córki na wymarzony bal praktycznie spadają do zera. Jednak, jak to zwykle w życiu bywa, gdy sytuacja wydaje się być bez wyjścia, nieoczekiwanie sprawy zmieniają swój obrót.

W prowincjonalnym miasteczku Edgewater zjawiają się bowiem prawdziwe broadwayowskie gwiazdy! W jakim celu? Pragną okazać wsparcie homoseksualnym dziewczynom w tej nierównej walce o swoje prawo do wolnego wyboru. Gdy ich dobre intencje obracają się jednak przeciwko wszystkim zainteresowanym, Emma i Alyssa biorą sprawy w swoje ręce, aby pokazać światu, że miłość niejedno ma imię!

Książka Bal powstała na podstawie broadwayowskiego musicalu autorstwa Chada Beguelina, Boba Martina i Matthewa Sklara, nagradzanego i nominowanego do nagrody Tony.

Adaptacja książki Bal – twórcy

Za reżyserie filmu Bal odpowiada Ryan Murphy, znany z pracy nad takimi produkcjami jak Glee, seria American Crime Story i cykl American Horror Story. Opracowaniem scenariusza zajęli się Bob Martin oraz Chad Beguelin. Muzykę natomiast skomponowali David Klotz i Matthew Sklar.

Jak już wspomniałam, w jednej z głównych ról, jako Dee Dee Allen, zobaczymy niekwestionowaną królową światowego kina – Meryl Streep. Aktorka ma na swoim koncie wiele wybitnych ról, a także 3 Oscary, 7 Złotych Globów oraz 44 inne nagrody filmowe, oraz aż 109 nominacji! U jej boku występuje równie zdolna Nicole Kidman, która wcieliła się w postać Angie Dickinson. Lista nagród Kidman, może nie jest aż tak imponująca, jak Streep, ale artystka i tak ma na swoim koncie zarówno Oscara, 4 Złote Globy, ale także BAFTĘ, Srebrnego Niedźwiedzia, Emmy, Saturna oraz 16 innych wyróżnień jak i 74 nominacje. Jest też dużo młodsza od Meryl, dlatego ma jeszcze czas, by wzbogacić swoją kolekcję. Czy rola w Balu jej w tym pomoże? 😉

Oprócz tych dwóch pań, na ekranie zobaczymy też Jamesa Cordena (Koty, Tajemnice lasu, Zacznijmy od nowa), Keegan-Michael Key (Dolina jutra, Nazywam się Dolemite, Predator) czy Ariana DeBose (Hamilton) i Jo Ellen Pellman.

Adaptacja książki Bal dostępna jest w bibliotece Netflixa. Obejrzyj trailer, by się przekonać, że ten film może być dobrym pomysłem na przyjemne spędzenie wieczoru:

Książkę, na bazie której powstał scenariusz musicalu Bal, możesz zamówić w tym miejscu.

Powiązane artykuły: