Będzie ekranizacja Alchemika Paulo Coelho!

Nie obyło się bez różnych perypetii, ale ostatecznie wiemy już na pewno: powstanie ekranizacja Alchemika Paulo Coelho. Obok twórczości brazylijskiego pisarza raczej trudno przejść obojętnie – skupia albo (delikatnie mówiąc) sceptyków, albo wielbicieli. Nie da się jednak zaprzeczyć, że swego czasu książki Coelho podbiły listy bestsellerów na całym świecie.

Czy adaptacja Alchemika powtórzy sukces literackiego pierwowzoru? Na odpowiedź jeszcze trochę poczekamy, ale już teraz znamy nieco szczegółów planowanej produkcji. Więcej o nich przeczytacie poniżej.

Będzie ekranizacja Alchemika Paulo Coelho!

Ekranizacja Alchemika

Droga do ekranizacji Alchemika okazała się dość kręta i wyboista.

Po raz pierwszy prawa do adaptacji powieści już 27 (!) lat temu (w 1994 roku) za 250 tys. dolarów wykupiło studio Warner Bros.

Produkcję miała zrealizować wytwórnia The Weinstein Company, co ostatecznie nie doszło do skutku (a o aferach z udziałem Harvey’a Weinsteina usłyszał cały świat).

Po latach, w 2016 r. prawa do ekranizacji odkupiło studio Westbrook, założone przez Jadę i Willa Smith. Stawka poszła jednak w górę — tym razem zapłacono niebagatelne 6,5 miliona dolarów.

Alchemik – reżyseria i obsada

Alchemika wyreżyseruje Kevin Frakes (producent Johna Wicka i Ukrytego piękna), a za zdjęcia odpowiadać będzie Claudio Miranda, zdobywca Oscara za Życie Pi

W główną rolę wcieli się Sebastian de Souza (Kumple, Rodzina Borgiów), a obok niego na ekranie zobaczymy też m.in.: Toma Hollandera, Shohreh Aghdashloo, Youssefa Kerkoura i Jordiego Molla.

Ekranizacja Alchemika – kiedy premiera?

Pierwsze klapsy na planie padną jeszcze w tym roku, jesienią. Zdjęcia rozpoczną się w Maroku.

Filmowa adaptacja Alchemika ma pojawić się w kinach pod koniec 2022 roku.

Paulo Coelho Alchemik

Alchemik Paulo Coelho, czyli książka z rekordem Guinnessa

Alchemik to alegoryczna opowieść o wędrówce Santiago, młodego andaluzyjskiego pasterza, który wyrusza po skarb, mający odmienić jego życie.

Na całym świecie sprzedano ponad 100 milionów (!) egzemplarzy powieści. Książka została przetłumaczona aż na 56 języków, co wpisano do księgi rekordów Guinnessa.

Nowe wydanie Alchemika, które ukazało się w 2020 roku nakładem Wydawnictwa Drzewo Babel, znajdziecie W TYM MIEJSCU.

Zobacz także: