Będzie gra na podstawie książek Jacka Piekary!

Pod koniec zeszłego roku w tym artykule pisałam Wam o tym, że wrocławskie studio deweloperskie, The Dust, jest zainteresowane stworzeniem gry na podstawie Cyklu Inkwizytorskiego Jacka Piekary. Teraz już wiemy, że na pewno będziemy mogli wcielić się w Mordimera Madderdina w świecie wirtualnym, bo 25 marca pisarz podpisał umowę i pełną parą ruszyły prace nad produkcją. Zatem fantastyczny świat stworzony przez Piekarę, stanie się podstawą gry, w którą fani będą mogli zagrać na pececie i konsolach.

Będzie gra na podstawie książek Jacka Piekary!

materiały prasowe

Gra na podstawie książek Jacka Piekary

Na samą grę z pewnością jeszcze poczekamy. Takie produkcje nie powstają z dnia na dzień.

Ze względu na skalę przedsięwzięcia grę chcemy zrealizować w ciągu kilku najbliższych lat. Obecnie dopracowujemy koncepcję całej produkcji i kończymy budowę dedykowanego zespołu, w ramach którego zatrudnimy kolejnych doświadczonych specjalistów m.in. programistów i grafików 3D – mówi Jakub Wolff, CEO The Dust oraz Grupy Me & My Friends.

Więcej na temat tej współpracy i samego projektu będzie wiadomo w połowie czerwca. To wtedy odbędzie się specjalna konferencja prasowa. Mamy nadzieję, że podczas rozmów z dziennikarzami Jacek Piekara i przedstawiciele The Dust zdradzą więcej szczegółów.

Będzie gra na podstawie książek Jacka Piekary!

materiały prasowe

Czy wiecie o tym, że Jacek Piekara przez kilkanaście lat był dziennikarzem i redaktorem naczelnym w magazynach o tematyce gamingowej? Jego artykuły mogliście czytać w pismach takich jak: „Świat Gier Komputerowych”, „Gambler”, czy „Click!”. To doświadczenie z pewnością zaprocentuje przy jego współpracy z The Dust. Tym bardziej, że umowa przewiduje aktywny udział pisarza w pracach nad kreacją gry.

Jeżeli jeszcze nie znacie Cyklu Inkwizytorskiego Jacka Piekary, to najwyższy czas na to, żeby nadrobić zaległości. W książkach tej serii pisarz snuje wizję fantastycznego świata. To alternatywna rzeczywistość Europy epoki renesansu. Piętnaście wieków po tym, jak Chrystus zstąpił z krzyża i ukarał swoich oprawców i prześladowców, by w konsekwencji przejąć władzę w Imperium Rzymskim, inkwizytor Mordimer Madderdin walczy z mrocznymi siłami. To świat, w którym obok ludzi można spotkać demony i czarownice. Sami przyznajcie, że ta historia aż się prosi o to, żeby stać się podstawą gry. 😉

Wszystkie książki, które wchodzą w skład Cyklu Inkwizytorskiego, znajdziecie w tym miejscu. Jacek Piekara nie powiedział jeszcze tej historii ostatniego słowa i nadal pisze kolejne części. 😉