Bestsellery pierwszego półrocza 2021 w TaniaKsiazka.pl Bestsellery pierwszego półrocza 2021

Nie wiem jak Ty, ale ja lubię czas podsumowań na rynku wydawniczym. Dzięki nim bowiem mogę zobaczyć, jakie trendy w czytelnictwie utrzymywały się w danym czasie, a  tym samym, jakie  książki powinnam nadrobić. Jeśli Ciebie również interesują zestawienia najlepiej sprzedających się publikacji, koniecznie poznaj bestsellery pierwszego półrocza 2021 w księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl.

Bestsellery pierwszego półrocza 2021 w TaniaKsiazka.pl Sprawdź >>

Bestsellery pierwszego półrocza 2021

Kryminały

Kryminały cieszą się niesłabnącą popularnością. Pociąg do zagadek i zbrodni owocuje dużą sprzedażą publikacji z tego gatunku. Jakie kryminalne historie zyskały największe grono czytelników? Chyba nie będzie żadnym zaskoczeniem, że w zestawieniu pięciu najlepiej sprzedających się kryminałów w TaniaKsiaka.pl pojawił się sam król gatunku – Remigiusz Mróz. Większym natomiast może być to, że na szczycie są aż dwie jego książki. Cieszy fakt, że tuż obok niego pojawiają się opowieści dwóch polskich pisarek: dobrze znanej Alicji Sinickiej i debiutującej Ireny Małysy. W piąteczce najchętniej wybieranych kryminałów przez klientów TaniejKsiazki.pl w pierwszym półroczu 2021 mamy tylko jedno zagraniczne nazwisko – wyśmienitą B.A. Paris – co oznacza, że polska literatura kryminalna ma się w Polsce bardzo dobrze i wyprzedza propozycje z innych rejonów świata 😉 .

Top 5 kryminałów:

Powieści obyczajowe

W kategorii powieści obyczajowych na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się książek przez pierwszą połowę roku również znajduje się historia wykreowana przez króla. Tym razem Nicholasa Sparksa. Kto wie, może dlatego to właśnie ona, ponieważ po czasie lockdownów i wielu obostrzeń każdemu marzył się „Powrót” do normalności? 😉 Nieee, to po prostu kolejna wyśmienita książka tego autora. W zestawieniu mamy również powieść, której autorka zmarła po jej wydaniu. Lucinda Riley nie zdążyła napisać ostatniej części serii o Zaginionej siostrze, jednak pozostawiła notatki swojemu synowi, który zamknie historię i dokończy dzieło matki. O tym, że klienci TaniejKsiazki.pl lubią obyczajowe serie, niech świadczy fakt, że w topce znalazł się również drugi tom cyklu Moniki Skabary. W zestawieniu mamy również dwa gorące romanse, które wyszły spod piór utalentowanych kobiet: Whitney G. oraz Pauliny Świst i Lilki Płonki.

Top 5 powieści obyczajowych:

Literatura piękna

Bestsellery pierwszego półrocza 2021 w TaniaKsiazka.pl z gatunku literatura piękna? Na pierwszym miejscu pozycja, która królowała na podium tej kategorii w zestawieniu bestsellerów roku 2020. Jak widać, Katarzyna Nosowska napisała książkę, której nic nie potrafi przebić! (teraz pozostaje czekać na zestawienie na koniec roku; czy Powrót z Bambuko znowu będzie triumfował?). Na liście mamy również powieść autora, który przysłał nam swoje dzieło z zaświatów – zbiór jedenastu opowiadań zmarłego przed rokiem Carlosa Ruiza Zafona jest bliski klimatowi z jego cudownej serii o Cmentarzysku Zapomnianych Książek, więc nie ma co się dziwić, że tak wielu czytelników wybrało tę lekturę. Kolejne miejsce na liście popularnej literatury pięknej zajęła opowieść z tłem historycznym autorstwa Ałbeny Grabowskiej, ukochanej przez czytelników za jej cykl Stulecie Winnych. Mamy tu również zbiór wykładów i esejów naszej noblistki Olgi Tokarczuk oraz przejmującą powieść Mario Escobara, autora m.in. Kołysanki z Auschwitz.

Top 5 powieści z gatunku literatury pięknej:

Literatura dziecięca i młodzieżowa

W literaturze dziecięcej bez niespodzianek. Na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się książek wesoło skacze Pucio – ulubiony bohater maluchów wykreowany przez Martę Galewską-Kustrę. Zaraz za nim Martyna Broda ze swoją książką o relaksacji maluszków przeznaczoną dla młodych mam i kobiet w ciąży. Rodzice robiący zakupy w Taniej Książce chętnie sięgali również po książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci autorstwa Agnieszki Waligóry i Urszula Młodnicka-Kornaś, po kolejną część przygód skarpetek od Justyny Bednarek oraz po bardzo ciekawą pozycję dla młodzieży Deana Burnetta, który wyjaśnia, dlaczego rodzice tak wkurzają nastolatków.

Top 5 książek dla dzieci młodzieży:

Więcej bestsellerów znajdziesz pod tym linkiem. A na kolejne zestawienie umawiamy się za około pięć miesięcy. Już nie mogę się doczekać!

Zobacz także: