Biografia Lee Childa

Biografia Lee Childa to nie lada gratka dla wszystkich fanów twórczości pisarza. Poza tym powody do zadowolenia mają także miłośnicy literatury faktu i biografii nietuzinkowych osobowości. Autor bez wątpienia taką postacią jest. Stworzył mnóstwo bestsellerowych pozycji, które do dziś cieszą się ogromnym zainteresowaniem czytelników na całym świecie. Jego historie wciągają, intrygują i zaskakują. Z pewnością zatem wielu chciałoby poznać, jak wygląda życie człowieka, który odpowiada za stworzenie postaci Jacka Reachera. Wszystko wskazuje na to, że taka możliwość zostanie nam dana już w tym roku.

Biografia Lee Childa

fot. Bouchercon XLI/ Mark Coggins

Biografia Lee Childa – kilka słów o projekcie

Jak wskazują wszystkie znaki na niebie i ziemi, biografia pojawi się już jesienią 2020 roku. Za jej wydanie odpowiadać ma Constable, imprint wydawnictwa Little, Brown. Poza tym będzie to książka autoryzowana. Jej tytuł to The Reacher Guy i stworzy ją Heather Martin, która pracuje jako nauczycielka i badaczka w King’s College London. Oto co sam autor ma do powiedzenia na temat książki, opowiadającej o jego życiu:

Spotkałem Heather Martin kilka lat temu i zaczęliśmy rozmawiać o tym, dlaczego ludzie uwielbiają opowiadać historie i ich słuchać. Aby bardziej się wgłębić w temat, zaczęliśmy rozmawiać o tym, dlaczego ja to robię. W końcu powiedziałem: „Jeśli naprawdę chcesz dojść do sedna, będziesz musiała napisać moją biografię”. I tak zrobiła. To był zabawny i pouczający proces. Wiele rzeczy zapomniałem i fascynujące było przypominanie sobie tego.

Warto tutaj wspomnieć, że Lee Child jeden z najpopularniejszych autorów literatury sensacyjnej. Jego książki sprzedały się w łącznym nakładzie 100 milionów egzemplarzy. A ta liczba z roku na rok stale się powiększa o jakieś 10-12 milionów.

Biografia Lee Childa będzie opowiadać o tym, jak zwyczajny chłopak z Birmingham stał się jednym z najlepiej sprzedających się pisarzy na rynku wydawniczym. Poza tym czytelnicy dowiedzą się jakie nawiązania do życia osobistego pisarza można znaleźć w powieściach o Jacku Reacherze.

Kiedy i czy w ogóle książka pojawi się na polskim rynku? Tego niestety jeszcze nie wiemy. Jak zawsze będziemy informować Was na bieżąco.

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z książkami Lee Childa, które znajdziecie tutaj.