Bracia BurgessZastanawiacie się, co czytać w długie, jesienne wieczory? Bracia Burgess, autorstwa Elizabeth Strout, to pozycja, którą gorąco polecamy! Powieść zyskała tytuł najlepszej książki w dotychczasowym dorobku pisarki. Co więcej, Robert Redford postanowił wyprodukować na jej podstawie mini serial dla HBO. I nic dziwnego. Elizabeth Strout ma na koncie nagrodę Pulitzera za bestsellerową powieść Olive Kitteridge, która została również zekranizowana dla HBO właśnie. I tym razem nie mogło stać się inaczej z książką Bracia Burgess, zapowiadającej się niezwykle ciekawie.

Bracia Burgess i ich historia

Książka oparta jest na faktach i to właśnie ta autentyczność na czytelniku robi bardzo duże wrażenie. Ponadto autorka, która ukończyła studia prawnicze, wykorzystuje własne doświadczenie w tej dziedzinie w Braciach Burgess. Historia opowiada o dwóch braciach, Jimie i Bobie. Obaj są prawnikami w Nowym Jorku, jednak to pierwszy z nich stał się znany, a jego kariera nabrała zawrotnego tempa. Drugi zaś pracuje z poczucia misji i zostaje w cieniu brata. Los nagle zmusza ich do powrotu w rodzinne strony, do Shirley Falls gdzie mieszka ich siostra Susan. Tym razem to właśnie ona potrzebuje pomocy jednego z najlepszych adwokatów w Nowym Jorku. Jej nastoletni syn zostaje oskarżony o przestępstwo na tle nienawiści rasowej. Zach miał wrzucić świńską głowę do meczetu uczęszczanego przez Somalijczyków. I właśnie ten wątek autorka zaczerpnęła z prawdziwego zdarzenia, które miało miejsce w jej rodzinnym stanie Maine.

Rodzeństwo musi stawić czoła jednej z najtrudniejszych spraw w karierze. Okazuje się bowiem, że w miarę postępowania na wierzch zaczynają wypływać rodzinne tajemnice. Rodzina, która na pierwszy rzut oka wydaje się być szczęśliwa, musi uporać się z konfliktami ukrywanymi przez wiele lat.

Elizabeth Strout w powieści skupia się na tym, za co pokochali ją czytelnicy na całym świecie. Opisuje emocje, uczucia i relacje ukryte pod przykrywką codzienności. To przekrój ludzkich rozterek wewnętrznych, z którymi trzeba wieść zwyczajne życie. Wszystko to dopełnia wnikliwym obrazem społeczeństwa.

Dlatego też gorąco polecamy książką pt. Bracia Burgess.