Czarnobyl. Instrukcje przetrwania - kup na TaniaKsiazka.pl

Czarnobyl. Instrukcje przetrwania to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników literatury faktu i zagranicznych reportaży. Poza tym książka Kate Brown zainteresuje każdego wielbiciela historii opartych na faktach. Prezentowana dziś pozycja cieszy się już ogromnym zainteresowaniem czytelników na całym świecie. I trudno się dziwić. Publikacja reportażu zbiegła się w czasie z emisją mini serialu pt. Czarnobyl, który jest już w całości dostępny na platformie HBO. Produkcja liczy pięć odcinków i cieszy się znacznie większym zainteresowaniem widzów niż Gra o tron. Tym samym, jeśli oglądaliście już produkcję, koniecznie sięgnijcie też po prezentowaną dziś książkę. Gwarantujemy, że nie pożałujecie. Ponieważ Czarnobyl. Instrukcje przetrwania ujawnia jeszcze więcej faktów i szczegółów z tego feralnego dnia, kiedy to doszło do katastrofy oraz opowiada o tym, jak po tragedii radzili sobie zwykli obywatele.

Czarnobyl. Instrukcje przetrwania - kup na TaniaKsiazka.pl

Czarnobyl. Instrukcje przetrwania – kilka słów o książce

Autorka książki zajęła się wnikliwym przeglądem archiwalnych dokumentów. Poza tym przeprowadziła wiele rozmów z tymi, którzy zamieszkiwali Strefę Wykluczenia. W związku z tym udało się jej stworzyć wiarygodny obraz okrutnej rzeczywistości po katastrofie. Ponadto wyodrębniła role, jakie odegrały po niej różne postaci: polityków, a także rozmaitych specjalistów od atomu. Starała się też odpowiedzieć na pytanie, jak udało się im stworzyć opowieść o Czarnobylu, która obecnie jest powtarzana w każdym zakątku Europy. I dlaczego właściwie podjęli się tej misji. Tym samym czytelnicy otrzymują szczegółowy obraz tragedii, jaka miała miejsce 26 kwietnia 1986 roku. Do dziś o wydarzeniu mówi się jako o największej katastrofie elektrowni jądrowej, która kiedykolwiek miała miejsce. I chociaż akcję ratunkową podjęto natychmiast, nie uchroniło to środowiska i ludzi przed opłakanymi skutkami.

Do dziś osoby zamieszkujące tamte tereny odczuwają oddziaływanie szkodliwego dla zdrowia promieniowania. Wielu ludzi poświęciło się i zginęło, by ratować innych. W tym samym czasie prowadzono też wytrwale akcję propagandową. Akcję, w której uczestniczyły wszystkie kraje, wykorzystujące u siebie energię jądrową.

Książkę pt. Czarnobyl. Instrukcje przetrwania znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury faktu i zagranicznych reportaży.