Big Book Festival 2019

Big Book Festival 2019 po raz kolejny zgromadził czytelników z całej Polski. Jedno z głośniejszych, literackich wydarzeń w naszym kraju zaskakuje nie tylko atrakcjami i zaproszonymi gośćmi. Ideą festiwalu jest również przemieszczanie się, co oznacza, że co roku odbywa się on w innym miejscu. Tym samym w tym roku organizatorzy zaprosili uczestników na Stary Mokotów, jedną z przyjemniejszych dzielnic Warszawy. A dokładnie na ulicę Jarosława Dąbrowskiego 81, przy której mieści się Big Book Cafe, centrum literackie Fundacji „Kultura nie boli”, ulicę Łowicką 21 i Dąbrowskiego 51. Zgadza się, to aż trzy różne lokalizacje, które zapewniły niesamowitą podróż w świat książek. Big Book Festival 2019 rozpoczął się 21 czerwca i trwał do 23 czerwca bieżącego roku.

Big Book Festival 2019

bigbookfestival.pl

Big Book Festival 2019 – goście i moc atrakcji

Warto tutaj wspomnieć, że Big Book Festival 2019 objął patronat nad najnowszą książką Jacka Dehnela pt. Ale z naszymi umarłymi. Jeden z najważniejszych polskich pisarzy stworzył właśnie swoją pierwszą powieść o Zombie. Jesteśmy ciekawi, czy macie już tę pozycję w swojej domowej biblioteczce. Jeśli tak, koniecznie podzielcie się z nami Waszymi wrażeniami!

Na odwiedzających czekały również spotkania ze światowymi pisarzami. Goście, którzy zaszczycili swoją obecnością tegoroczną edycję festiwalu to m.in.: Ayobámi Adébáyo z Nigerii, autorka książki pt. Zostań ze mną, Alessandro Baricco z Włoch, autor książki pt. Trzy razy o świecie czy Kate Brown ze Stanów Zjednoczonych, autorka książki pt. Czarnobyl. Instrukcje przetrwania. A to oczywiście tylko niewielka część pisarzy, którzy pojawili się na tym wydarzeniu. Wśród obecnych byli zaproszeni z Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Niemiec, Szwecji czy Hiszpanii. Poza tym, oprócz literatów, uczestnicy mogli spotkać wybitnych aktorów, muzyków czy ilustratorów i twórców memów. Oprócz spotkań ze znanymi i cenionymi artystami uczestnicy mogli liczyć na panele dyskusyjne czy spektakle multimedialne oraz spacery po historycznych miejscach.

W związku z tym trudno się dziwić, że impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Koniecznie dajcie nam znać, czy odwiedziliście festiwal w tym roku. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych wrażeń!