Problem trzech ciał to chińskie science fiction autorstwa Cixin Liu, które od niedawna dostępne jest również na polskim rynku. Książka w USA stała się wydawniczym fenomenem i szturmem zwojowała najważniejsze bestsellerowe listy. Warto również wspomnieć, że w 2015 roku lektura ta otrzymała Nagrodę HUGO dla najlepszej powieści. Jeśli więc jesteście miłośnikami opowieści z ów gatunku, to obowiązkowa pozycja właśnie dla was!

Chińskie science fiction – Cixin Liu podbija świat

Na temat książki Problem trzech ciał wypowiedział się sam Barack Obama, były prezydent USA. Oto co powiedział:

Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem – nie musiałem się przejmować, wszak kosmici mieli najechać Ziemię! Prezydent miał ją przy sobie podczas wakacji na Hawajach.

Należy tutaj dodać, że książka to pierwszy tom trylogii pt. Wspomnienie o przeszłości Ziemi, której autorem jest Cixin Liu. Tytuł przyniósł pisarzowi niezwykle wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Czego zaś może spodziewać się czytelnik po tej historii?

Fabuła powieści prowadzona jest dwutorowo. Z jednej strony odbiorca zapoznaje się z historią córki dysydenta, która żyje w czasach rewolucji kulturalnej w 1967 roku. Dziewczyna przez przypadek trafia do tajnej bazy wojskowej. Natomiast z drugiej strony akcja zostaje przeniesiona do czasów współczesnych. Jeden z naukowców postanawia zbadać sprawę tajemniczej serii samobójstw wybitnych fizyków. Śledztwo doprowadza go do tajemniczej gry sieciowej Trzy ciała. Gracz musi uratować mieszkańców planety zagrożonej oddziaływaniem grawitacyjnym trzech słońc. Jak się jednak okazuje, świat tej gry nie jest jedynie fikcją… Za całym projektem stoi pewna organizacja – jaki przyświeca jej cel?

Chińskie science fiction pt. Problem trzech ciał znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!