Spisane własną krwiąDiana Gabaldon to pisarka, która zasłynęła serią pt. Obca. Czytelnicy, a głównie ich żeńska część, na całym świecie z zapartym tchem śledzą podróże w czasie głównej bohaterki, Claire Randall oraz jej ukochanego, Jamiego Frasera. Para kochanków walczy z przeciwnościami losu, aby ich niespotykana miłość przetrwała. Teraz dla wszystkich miłośników ich przygód mamy ważną informację, którą ostatnio ogłosiła pisarka.

Diana Gabaldon i jej twórcze plany

Autorka słynnego cyklu w jednym z wywiadów zdradziła nieco planów na przyszłość, związanych z losami bohaterów sagi Obca. Okazuje się, że całość historii zmieścić ma się w dziesięciu tomach. To oznacza, że fanów od finałowej książki dzielą zaledwie dwie części. Gabaldon przy tym odniosła się do sceny z pierwszego tomu. Podczas pobytu w Szkocji mąż głównej bohaterki, Frank, zauważył na dworze mężczyznę, który z opisu przypomina Jamiego. Ów mężczyzna wpatruje się w okno sypialni, gdzie właśnie przebywa Claire. Pisarka oświadczyła, że właśnie ten wątek zostanie wyjaśniony jako ostatni, deklarując przy tym, że stanie się to w ostatniej, dziesiątej części. 

Biorąc pod uwagę, że średni czas, jaki autorka spędza na poszukiwaniu inspiracji i materiałów to 2-3 lata, fanom przyjdzie jeszcze trochę poczekać na finałowy projekt. Warto dodać, że na podstawie cyklu Obca powstał również serial pt. Outlander. Aktualnie trwają prace nad ekranizacją już 3 sezonu, gdzie główne role grają Caitrion Balfe i Sam Heughan.

Książki Diany Gabaldon to niezwykła mieszanka powieści historycznej, romansu, przygody oraz fantastyki. Słynny cykl został przetłumaczony aż na 23 języki i sprzedał się w ponad 18 milionowym nakładzie. Zatem jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z jej twórczością, nie traćcie czasu!

Książki z serii Obca znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!