MillenniumMillennium to słynna seria kryminalna, którą zapoczątkował Stieg Larsson. Stworzył on niezwykłą trylogię, która osadzona jest na solidnych fundamentach szwedzkiej fikcji i literatury kryminalnej. Niezwykle mroczne wątki, polityka oraz współczesne wydarzenia to wszystko, na co może liczyć czytelnik. Jakiś czas temu na rynku ukazała się część czwarta owej trylogii, pt. Co nas nie zabije, której autorem jest David Lagercrantz. Pisarz uzyskał pozwolenie na kontynuację historii od spadkobierców Larssona. Okazuje się, że ma on w planach kolejną, piątą już część, która ukazać ma się 7 września 2017 roku.

Millennium – dalsze losy słynnej serii

Informacje potwierdza Eva Gedin, która jest dyrektorką wydawnictwa Norstedts. Tak oto komentuje całą sprawę:

Przed chwilą skończyłam czytać szkic książki. Wspaniale znów pracować z Davidem i nową historią rozgrywającą się w świecie Millennium. To niesamowite, jak David potrafi wyszukiwać niebanalne tematy i tworzyć zaskakujące intrygi. Tak jak ostatnim razem, książka wyjdzie jednocześnie na całym świecie. I mogę obiecać, że będzie tak samo ciekawie!

Warto tu również przytoczyć słowa samego autora wypowiadającego się na temat źródeł inspiracji:

Czerpię z fantastycznego świata, który stworzył Stieg Larsson i w czasie wakacji z moją rodziną wpadłem na pomysł, który zelektryzował mnie tak samo, jak przy pisaniu „Co nas nie zabije”. Nie zawsze było to dobre dla snu czy nerwów, ale zdecydowanie dobre dla książki.

Ostatnia, czwarta część sprzedała się w ponad 6 milionach egzemplarzy, w 40 państwach. Przypominamy, że premiera najnowszej powieści z serii Millennium przewidywana jest na 7 września 2017 roku. Tymczasem wszystkich czytelników zachęcamy do zapoznania się z twórczością obu pisarzy.

Trylogię Millennium Stiega Larssona znajdziecie tutaj.

Co nas nie zabije Davida Lagercrantza znajdziecie tutaj.