Dług honorowy Wojciecha Chmielarza - zapowiedź nowej książki Dług honorowy Wojciecha Chmielarza

14 października 2020 premierę miała Prosta sprawa – powieść, którą Wojciech Chmielarz pisał podczas lockdownu na początku pandemii koronawirusa, publikując jej kolejene części na swoim profilu na Facebooku. Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ dokładnie rok później, 13 padziernika 2021, nakładem Wydawnictwa Marginesy na rynku pojawi się pełna akcji kontynuacja losów bohaterów znanaych z tej książki. Dług honorowy Wojciecha Chmielarza to powieść sensacyjna o złu, które drzemie w ludziach i o długach, które zawsze trzeba spłacać. Brzmi jak doskonała propozycja na jesień? Poznaj więcej szczegółów!

Dług honorowy Wojciecha Chmielarza Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Dług honorowy Wojciecha Chmielarza

Druga część cyklu z Bezimiennym – Dług honorowy Wojciecha Chmielarza – zabiera nas do niewielkiej wsi nad jeziorem w województwie lubuskim, do Wilków, gdzie zamordowano młodą dziewczynę o imieniu Ola. Jej zmasakrowane, na wpół zwęglone ciało odnaleziono na łodzi dryfującej na jeziorze. Kto mógł dokonać takiego morderstwa? Policja od razu wskazuje podejrzanego – właściciela łajby, odludka Traszkę mieszkającego blisko miejsca zbrodni. Mężczyzna znany jest ze skłonności do agresji, więc w tej sytuacji łatwo przykleić mu miano zabójcy. Mimo, że wszystko wskazuje na jego winę, są ludzie, dla których nie jest ona tak jednoznaczna i wierzą w jego niewinność.

W związku z tą sprawą do Wilków przyjeżdża Bezimienny bohater, którego poznaliśmy w książce Prosta sprawa. Przyszła pora, by spłacił swój dług, zaciągnięty u Czarnego. Może to zrobić pomagając mu w odnalezieniu prawdziwego mordercy. Czarny bowiem również nie wierzy w to, że to Traszka zabił dziewczynę. W toku śledztwa okazuje się, że śmierć Oli jest tylko jedną z wielu tajemnic, które skrywa wieś. I nie są to tylko lekkie przewinienia społeczności. Grzebanie w sekretach może się bowiem okazać śmiertelnie niebezpieczne.

Chcąc dotrzeć do prawdy, Czarny i Bezimienny będą musieli zanurzyć się w przeszłości obfitującej w zbrodnie. W grzechy, które miały nigdy nie wyjść na jaw. I zmierzyć się z silnymi uprzedzeniami mieszkańców czy grupą holenderskich dealerów. I z charakterną sołtyską, która wie o wszystkim, co się dzieje w Wilkach.

***

Dług honorowy Wojciecha Chmielarza możesz zamówić w tym miejscu, natomiast Prosta sprawa jest dostępna tutaj. Inne powieści autora dostępne są pod tym linkiem.

Czytaj także: