Recenzje

Wyrwa – recenzja najnowszej książki Chmielarza

Nie wiem jak Wy, ale ja mam kilku takich autorów, po których sięgam w ciemno. Kiedy tylko nowa książka jednego z moich ulubieńców pojawi się w zapowiedziach, od razu wiem, że po nią sięgnę. Tak właśnie mam z Wojciechem Chmielarzem. Jego najnowsza książka Wyrwa pochłonęła mnie tak, że nie mogłam się oderwać. To historia, którą przeczytałam całą od deski do deski, ani razu jej nie odkładając. Wam polecam to samo — musicie sięgnąć po nowy thriller psychologiczny Wojciecha Chmielarza.

Wyrwa - recenzja najnowszej książki Chmielarza

Wyrwa

Głównego bohatera Macieja Tomskiego poznajemy, kiedy przeżywa największą tragedię w swoim życiu. Właśnie dowiedział się, że jego ukochana żona zginęła w wypadku samochodowym. Janina osierociła dwie córeczki i Maciej nie ma pojęcia jak przekazać tak straszną wiadomość swoim dzieciom. Jak żyć, kiedy nagle rozpada się to, co miał najcenniejszego — jego rodzina.

Kiedy Maciej dowiaduje się, że Janina zginęła pod Mrągowem, jest w szoku. Bo niby jak to możliwe, kiedy jego żona wyjechała służbowo do Krakowa? Czy jego żona go oszukiwała? Jaki miała ku temu powód? Czy tajemniczy mężczyzna, który pojawił się na pogrzebie Janiny, powinien zaniepokoić jej męża?

Okazuje się, że Janina miała wiele sekretów, a Maciej postanawia poznać całą prawdą o życiu swojej żony, bo nagle okazuje się, że od dłuższego czasu nie miał pojęcia, co, gdzie i z kim robiła.

Pytania się mnożą, wątpliwości jest coraz więcej i Maciej wie, że nie spocznie, dopóki nie pozna prawdy. Kiedy jednak mu się udaje, okazuje się, że to bardzo ciężkie odkrycie.

Wciągający thriller

Więcej fabuły Wam nie zdradzę, chociaż mogłabym pisać i mówić o tej książce długo, ale nie chcę tu spojlerować. Powiem jedno – musicie, po prostu musicie przeczytać tę książkę. Dzieje się w niej tak dużo, tyle emocji pisarz dostarcza czytelnikowi, że nie sposób się oderwać, dopóki nie pozna się rozwiązania każdej zagadki.

Ta książka to strzał w dziesiątkę! Wojciech Chmielarz funduje czytelnikowi mieszankę emocji. Książka ma gęstą atmosferę, która trzyma w napięciu od początku do końca. Z każdą kolejną poznaną tajemnicą rodzą się kolejne i kolejne, a rozwiązania szokują i wzbudzają niepokój. Ja jestem zachwycona tą książką — samą historią, tym jak autor prowadzi przez nią czytelnika, podrzucając nowe tropy i wątki.

Wyrwa to idealny thriller psychologiczny i każdy fan tego gatunku powinien po tę książkę sięgnąć. Książkę możecie kupić tutaj >>

 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
 • 8/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 8/10
 • 10/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 10/10
9.5/10