Dobry ziomek Tomek

Co się dzieje, kiedy sześciolatek postanawia zostać raperem? Okazuje się, że nawet codzienne sytuacje opowiedziane wierszem, mogą mieć w sobie coś z poezji. Dobry ziomek Tomek to debiutancka książka dla dzieci Mai Anny Sass. Jeżeli szukacie książki innej niż wszystkie, to powinniście dać szansę Tomkowi. I Mai.

Dobry ziomek Tomek - książka dla dzieci

Dobry ziomek Tomek — Wpraw się w humor doskonały

Niektóre dzieci bardzo szybko postanawiają, kim zostaną, kiedy dorosną. A niektóre bardzo szybko wprowadzają swój plan w życie. Jak się okazuje, może z tego wyniknąć sporo śmiechu.

Trzeba przyznać, że Tomek jest konsekwentny. Od kiedy postanawia, że zostanie raperem a w jego życiu będą rządzić rymy, to tak się dzieje. Nagle wokół pojawia się mnóstwo inspiracji do tworzenia rytmicznych opowieści. Śniadanie lepiej smakuje, kiedy się o nim rymuje. Na basenie jest weselej, gdy wierszem rozmawiasz z przyjacielem. Nawet kotek zaskakuje, gdy do rytmu podskakuje.

Dobry ziomek Tomek - ilustracja z książki dla dzieci

Opowieść, słowniczek i gra

To pełna ciepła i humoru książka, która może spodobać się dzieciom w wieku 4-11 lat. Tym młodszym sprawi wielką frajdę jej czytanie z rodzicem. Dla starszych będzie świetna do samodzielnej lektury.

Co ciekawe, w książce poza samą opowieścią, pojawił się słowniczek oraz gra. Dobry ziomek Tomek to opowieść pełna kolorowych ilustracji. Ich autorką jest Aleksandra Artymowska.

Debiutancką książkę Mai Anny Sass możecie znaleźć tutaj: Dobry ziomek Tomek.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Blueness specjalizującego się w literaturze dla dzieci.

Sprawdź też: