Książki dla dzieci o emocjach od wydawnictwa Blueness

Książki dla dzieci o emocjach od wydawnictwa Blueness to seria opowieści dla najmłodszych czytelników. Jak radzić sobie z  gniewem, dumą i wstydem?  W nauce kontrolowania emocji dzieciom pomogą opowieści o rówieśnikach: Gabrysiu, Matyldzie i Lucynce.

Książki dla dzieci o emocjach od wydawnictwa Blueness

Książki dla dzieci o emocjach od wydawnictwa Blueness

Zuza Romuk-Wodoracka Pan Gniew książki o emocjach Blueness

Pan Gniew. Bajka, która wcale nie wkurza

Pan Gniew zabiera się z małym Gabrysiem na wakacyjny wyjazd. Jest wyjątkowo nieznośny, kiedy przeszkadza chłopcu w cierpliwym czekaniu. Gdy ktoś odmawia czegoś Gabrysiowi, Pan Gniew od razu wybucha.

Całe szczęście, że starszy brat Gabrysie wie, jak porozumieć się z Panem Gniewem.

To historia o silnych emocjach, które da się oswoić dzięki kilku prostym sposobom. Zajrzyj do środka, a poznasz czerwoną kulkę, która ma chude ręce i nogi. Może i Tobie uda się z nią pogadać.

Olga Frycz

Zuza Romuk-Wodoracka Pani Duma książki o emocjach Blueness

Pani Duma. Bajka, która się nie przechwala

Mała Matylda bardzo często porównuje się ze swoją starszą siostrą. Każda porażka to dla niej ogromne przeżycie i zniechęcenie do działania.

Pewnego razu dziewczynka otrzymuje niezwykły prezent. Dzięki niemu Matylda odkrywa, że nie warto się poddawać, nawet jeżeli nie wszystko udaje się za pierwszym razem.

Historia Matyldy inspiruje do próbowania, zachęca do eksperymentów i mówi tym, że porażki są normalne. Każdemu dziecku pokaże, że sukces składa się z małych, pozornie nieznaczących wydarzeń.

Olga Frycz

Zuza Romuk-Wodoracka Pani Wstyd książki o emocjach Blueness

Pani Wstyd. Bajka, która nie jest nieśmiała

Za każdym razem gdy Lucynka znajduje się w nowej sytuacji, ogarnia ją wielki wstyd.

Dziewczynka może jednak liczyć na wsparcie ukochanej Niani, która pomaga jej przełamać strach.

To właśnie poczuła mała Lu, która dzięki Pani Wstyd odkryła w sobie śmiałość i odwagę. Jej historia inspiruje dzieci do powtórzenia tego na własnym podwórku.

Olga Frycz

***

Zobacz także: