Dzieci Hurina to nie lada gratka dla wszystkich miłośników literatury fantasy, a przede wszystkim, dla wielbicieli twórczości J. R. R. Tolkiena. Autor przez wiele długich lat pracował nad wspomnianą książką. Niestety niedane mu było ją dokończyć i opublikować. W związku z tym zadania tego podjął się jego syn, Christopher Tolkien. Tym samym czytelnicy na całym świecie i fani Śródziemia stworzonego przez wybitnego pisarza, mają okazję poznać te niezwykłe dzieło. Dzieci Hurina będą dostępne na polskim rynku od 31 października bieżącego roku. Christopher Tolkien ułożył tekst z istniejących materiałów, które pozostawił jego ojciec. Natomiast Alan Lee odpowiada za niezwykłe ilustracje, które czytelnicy będą mieli okazję podziwiać w prezentowanej dziś lekturze.

Dzieci Hurina – powrót do Śródziemia

Akcja prezentowanej dziś książki dzieje się prawie sześć i pół tysiąca lat przed wydarzeniami, które odbiorcy znają z Władcy Pierścieni. Obecnie Śródziemie leży w cieniu Czarnego Władcy. Najwięksi wojownicy wśród ludzi i elfów zginęli. Tym samym wszystko nieuchronnie pogrąża się w ciemności i rozpaczy. Pojawia się jednak nowy, śmiertelnie niebezpieczny przywódca. To Túrin, syn Húrina. Wraz z bandą banitów przeciwstawia się Czarnemu Władcy i zmaga się z nałożoną przez niego klątwą.

Dzieci Hurina to przede wszystkim historia wojny, nienawiści i walki o władzę. Nie brakuje tu jednak także nadziei i odwagi. Czytelnicy mają niepowtarzalną okazję poznać niezwykłe losy Túrina i Niënor.

Przypominamy, że książka pt. Dzieci Hurina będzie dostępna od 31 października bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj.  Jeszcze raz gorąco polecamy tę pozycję wszystkim miłośnikom twórczości Tolkiena i literatury fantasy. Jeśli do tej pory nie było wam po drodze z książkami tego autora, koniecznie nadróbcie zaległości. Teraz jest do tego idealna okazja. Nikt dziś bowiem nie ma wątpliwości, że Tolkien to niekwestionowany mistrz gatunku i wybitny pisarz. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad pięćdziesiąt języków i sprzedały się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Koniecznie sami przekonajcie się o jego geniuszu.