Dzień Mężczyzn

Dzień Mężczyzn przypada zaledwie dwa dni po nieco popularniejszym święcie, czyli Dniu Kobiet. W zależności od miejsca na świecie można spotkać się z różnymi datami tego święta. W Polsce natomiast przyjęło się, że panwie swój dzień obchodzą 10 marca. Ponieważ do tej chwili jest jeszcze trochę czasu, przybywamy z niezawodnymi pomysłami na prezent. W końcu książki sprawdzą się zawsze i wszędzie. Jeśli zatem jeszcze do tej pory nie zastanawiałyście się, co podarować swojemu partnerowi, dziadkowi czy ojcu, koniecznie zerknijcie na przygotowane dziś zestawienie. Szeroki wybór gatunków sprawi, że znajdziecie tu coś nawet dla najbardziej wymagającego odbiorcy. Sprawdźcie same!

Dzień Mężczyzn – Ślepnąc od świateł Jakub Żulczyk

Ślepnąc od świateł - sprawdź na TaniaKsiazka.plZawsze chodzi wyłącznie o pieniądze. O nic innego. Ktoś może powiedzieć ci, że to niska pobudka. To nieprawda – oświadcza bohater najnowszej powieści Jakuba Żulczyka. Ten młody człowiek przyjechał z Olsztyna do Warszawy, gdzie prawie skończył ASP. By uniknąć powielania egzystencjalnych schematów swoich rówieśników – przyszłych meneli, ludzi mogących w najlepszym razie otrzeć się o warstwy klasy średniej, niepoprawnych idealistów – dokonał życiowego wyboru według własnych upodobań. Zawsze lubiłem ważyć i liczyć.

Tym samym waży więc narkotyki i liczy pieniądze jako handlarz kokainy. W związku z tym w dzień śpi, w nocy odbywa samochodowy rajd po mieście. Rozprowadza towar, ale także bezwzględnie i brutalnie ściąga od dłużników pieniądze, przy pomocy odpowiednich ludzi. Jego klientów, zamożnych przedstawicieli elity finansowej i kulturalnej, łączy przekonanie, że kokaina i alkohol kochają cię najbardziej na świecie. Bezwarunkowo. Jak matka, jak Jezus Chrystus, zmieniają nocne miasto w panopticum ludzkich słabości i żądzy.

Dzień Mężczyzn – Oczami mężczyzny (nie) idealnego Rafał WicijowskiOczami mężczyzny (nie) idealnego - kup na TaniaKsiazka.pl

Ten tytuł czasem doda otuchy, a innym razem sprzeda solidnego kopa. Autor nie omija trudnych tematów. Tym samym mówi o tym, co przykre, z czym sobie często niestety sami nie potrafimy poradzić oraz co nas zwyczajnie w świecie wkurza. Lekcje zawarte w Oczami mężczyzny (nie) idealnego są drogowskazem, który pomoże Wam uwierzyć w siebie i pokochać się. Dzięki nim zrozumiecie, co w życiu jest naprawdę ważne. Autor podpowiada, jakimi wartościami się kierować oraz na co zwracać szczególną uwagę, by nie zniszczyć sobie życia.

Dzień Mężczyzn – Krwawy księżyc K. C. Hiddenstrom

Krwawy księżyc - sprawdź na TaniaKsiazka.plVictoria Page i Thomas Wilde są raczej zgodnym, choć nietypowym małżeństwem. Oboje cieszą się dużą popularnością jako poczytni pisarze. Z tym że Victoria specjalizuje się w beletrystyce, a Thomas w literaturze faktu – przygotowuje biografie znanych i cenionych osób. Nagle jednak mężczyzna decyduje się spełnić od dawna tłumione marzenie i dla odmiany napisać kryminał. Choć Victoria nie ma w gruncie rzeczy nic przeciwko temu, czuje jakiś dziwny, wewnętrzny niepokój. Nie wie, skąd bierze się jej niepewność. Tym bardziej że książka męża, zwracająca uwagę dosyć brutalną fabułą, szybko osiąga ogromny sukces, lądując na listach bestsellerów.

Dzień Mężczyzn – Robert Lewandowski. Nienasycony Paweł Wilkowicz

Jest to książka o obsesyjnej grze w piłkę nożną, o sukcesie, ale również o jego cenie. Z tej pozycji dowiecie się równieżNienasycony o determinacji piłkarza, który absolutnie nie chciał przyjąć do wiadomości, że nie odciśnie się piętnem na polskiej piłce nożnej.

Książka rozpoczyna się od opisu sytuacji, w której zawodnik usiadł w szatni i zastanawiał się z niedowierzaniem, czy faktycznie udało mu się strzelić cztery gole w półfinale Ligi Mistrzów. Później, w innym meczu, udało mu się strzelić aż 5 goli w ciągu dziewięciu minut. Co ciekawe, kiedy Lewandowski rozpoczynał swoją przygodę z futbolem w Legii, powiedziano mu, że wielkiej kariery nie zrobi, bo nie ma do tego sportu zdrowia.

Dzień Mężczyzn – Dietetyka sportowa. Co jeść, by trenować efektywnie Krzysztof Mizera

Dietetyka sportowa - zobacz na TaniaKsiazka.plDieta dla sportowca jest uzależniona od wielu czynników. Tym samym powinna być dostosowana do płci, wieku oraz rodzaju uprawianej dyscypliny sportowej. Ponieważ to nie tylko odpowiednia ilość kalorii, ale również wspieranie aktywności umysłowej i odporności organizmu. Najważniejsze składniki pokarmowe, jakie sportowiec powinien dostarczać swojemu organizmowi to: białko, które stanowi główny materiał energetyczny i budulcowy wskazany po treningu i węglowodany, które stanowią optymalne źródło energii dla organizmu, zwłaszcza tkanek i mięśni, bo dostarczają najwięcej glukozy.

Poza tym w prawidłowo zbilansowanej diecie ważny jest także odpowiedni dobór witamin i elektrolitów, gdyż są one niezbędne do funkcjonowania organizmu. W związku z tym wszystkie najważniejsze informacje można znaleźć w książce autorstwa Justyny Mizery i Krzysztofa Mizery. Specjaliści tłumaczą podstawowe relacje zachodzące w naszych organizmach i obalają mity dotyczące żywienia. To połączenie teorii z praktyką, którą będziecie mogli osobiście wykorzystać.

Dzień Mężczyzn – Potęga teraźniejszości Eckhart Tolle

Książka ta pokazuje drogę ku oświeceniu i adresowana jest do tych, którzy drogą tą pragną podążać. W związku z tymPotęga teraźniejszości - kup na TaniaKsiazka.plto doskonała propozycja dla tych, którzy chcą odmienić swoje życie i potrzebują przewodnika, który im w tym pomoże. Inspirowana jest filozofią mistrzów aikido. Droga ta wymaga zatem koncentracji i wejścia w sferę życia, gdzie nie ciążą czas, problemy, myślenie, czy brzemię osobowości.

Tym samym to poruszająca, mądra i inspirująca lektura. Stworzona przez autora, który został uznany przez Watkins Review za najbardziej wpływowego na świecie autora książek o duchowości. Zresztą Eckhart Tolle jest sam w sobie postacią niezwykłą. Studiował psychologię, filozofię i literaturę na Uniwersytecie Londyńskim. Studia doktoranckie odbył natomiast na słynnym Uniwersytecie Cambridge. Ponadto nie jest przedstawicielem żadnej religii ani też wyznawcą jakiejś jednej, konkretnej szkoły filozoficznej.

Tutaj znajdziecie inne książkowe upominki, na które również warto zwrócić uwagę. Gorąco polecamy!