Dziewczyna w niebieskim płaszczu - kup na TaniaKsiazka.pl

Dziewczyna w niebieskim płaszczu to książka, która na polskim rynku pojawi się już 19 września 2018 roku. Książka przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom thrillerów i historii, których akcja osadzona została w czasach wielkiej zagłady. Jeśli poszukujecie powieści, która do ostatnich stron trzyma w napięciu i zaskakuje, trafiliście idealnie. Koniecznie sprawdźcie tę pozycję i przekonajcie się sami, co takiego ma w sobie, że podbija serca Czytelników na całym świecie. Monica Hesse stworzyła niezwykle przejmującą opowieść, która wciąga i fascynuje.

Dziewczyna w niebieskim płaszczu – intrygujące i nowe spojrzenie na temat zagłady

Główną bohaterką powieści jest 19-letnia Hanneke, która żyje na terenie okupowanej Holandii. Jest już druga połowa II Wojny Światowej, a dziewczyna nazywa się „znalazcą”. Skąd ten przydomek? Otóż bohaterka stara się znajdować produkty, których społeczeństwo w czasie wojny potrzebuje najbardziej, a których nie ma. Jednak handel nimi na czarnym rynku trwa w najlepsze i sprzedają się tam niczym świeże bułeczki. Często udaje się znaleźć trochę mięsa, tabliczkę czekolady, a nawet kawę czy herbatę. Jednak jej najnowsze zlecenie jest zaskakujące nawet dla niej. Dziewczyna musi odnaleźć Żydówkę o imieniu Mirjam, ukrywaną przez pewną staruszkę. Poszukiwana kobieta pewnego dnia po prostu znikła z domu swojej opiekunki.

Tym samym Hanneke trafia w sam środek tajnych operacji i sekretów, które prowadzą wprost do młodzieżowego ruchu oporu. Wkrótce dziewczyna odnajduje ciało Mirjam, która została zamordowana przez gestapowców. Bohaterka myśli, że oto właśnie koniec jej misji. Nie wie jednak, jak bardzo się myli. Okazuje się bowiem, że ciało nie należy do poszukiwanej kobiety. Czy Żydówka ukradła czyjąś tożsamość? Jeśli tak, kim była dziewczyna, ukrywająca się u staruszki i gdzie podziewa się teraz?

Przypominamy, że książka pt. Dziewczyna w niebieskim płaszczu będzie dostępna od 19 września bieżącego roku. Powieść znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom thrillerów i opowieści, które zaskakują niemal na każdej stronie. Wartka akcja i niezwykle przejmująca historia to wszystko sprawiło, że książka stała się międzynarodowym bestsellerem.