Dziki łubin - kup na TaniaKsiazka.pl

Niemiecka pisarka Charlotte Link w swoim dorobku ma pokaźny zestaw międzynarodowych bestsellerów. W samych Niemczech jej powieści rozeszły się w ponad 12-milionowym nakładzie. Ponadto częścią z tych historii zainteresował się również świat filmu. Nic więc dziwnego, że najnowsza książka autorki wzbudza ogromny entuzjazm i radość czytelników. Mowa tu o powieści pt. Dziki łubin, która jest drugim tomem popularnej serii Czas burz. Polski przekład jest już dostępny w sprzedaży.

Dziki łubin - kup na TaniaKsiazka.pl

Dziki łubin – kilka słów o fabule

Na początku warto wspomnieć, że Czas burz to trylogia. W związku z tym na fanów czeka jeszcze jeden tytuł, który w oryginale brzmi Die Stunde der Erben. Czego jednak czytelnicy mogą spodziewać się po drugiej części, która już niebawem pojawi się na polskim rynku?

Jest rok 1938, Trzecia Rzesza to państwo pod rządami Adolfa Hitlera, gdzie panuje skrajny antysemityzm. Tutaj nawet przeciwnicy władzy muszą liczyć się z niesłabnącymi represjami. Niebawem też zmieni się drastycznie oblicze całej Europy, jednak młodziutka Belle Lombard w ogóle nie interesuje się polityką. Dziewczyna ma ambitne plany, marzy bowiem o tym, by zostać filmową gwiazdą i związać się z mężczyzną swojego życia. Właściwie to czas pokaże, czy to, aby na pewno, odpowiedni kandydat.

Tymczasem matka Belle, Felicja, więcej czasu poświęca własnej fabryce, niż córce. Kobieta rozważa też podjęcie współpracy z nazistami. W końcu czuje, że zbliżają się ciężkie czasy. Kiedy jednak w jej życiu pojawią się Maksym i Alex, będzie musiała stawić czoła uczuciom, które narodzą się na nowo. Któremu z nich będzie mogła zaufać i na którego będzie mogła liczyć w tych trudnych czasach?

Jak więc zauważyliście, Dziki łubin to nic innego jak kontynuacja przygód rodziny Degnelly z Prus Wschodnich, dobrze znanych z tomu pierwszego. Na tę pozycję szczególną uwagę powinni zwrócić miłośnicy opowieści z wielką historią w tle. W końcu Charlotte Link już niejednokrotnie udowodniła, że zasługuje na miano mistrzyni gatunku.

A jeśli interesują Was również inne książki niemieckiej pisarki, zerknijcie tutaj.