Lipcowe zapowiedzi fantasy

Magiczne wakacje nie mogą obejść się bez magicznej lektury. Sprawdźcie lipcowe zapowiedzi fantasy i dajcie się zaczarować książkowym nowościom!

Lipcowe zapowiedzi fantasy – znajdziesz je na TaniaKsiazka.pl

Lipcowe zapowiedzi fantasy

Harry Potter – wersja limitowana

Czy uwierzycie mi, jeśli powiem Wam, że od premiery pierwszej części Harry’ego Pottera minęło już 20 lat? Od tej pory historia młodego czarodzieja zdążyła już obiec cały świat i zaskarbić sobie serca milionów czytelników.

W związku z okrągłą rocznicą, Wydawnictwo Media Rodzina postanowiło wydać polskojęzyczną wersję jubileuszowego wydania Kamienia Filozoficznego. Książka ta została wydana w zgodzie z estetyką wszystkich czterech domów Hogwartu – Gryffindoru, Slytherinu, Hufflepuffu oraz Ravenclaw.

Poza kolorem okładki, każdy tom różni się od siebie także ilustracją ducha rezydenta, a w środku czeka na nas mnóstwo ciekawostek o świecie jednej z najpopularniejszych szkół dla czarodziejów na świecie. Quizzy, ciekawostki o założycielach, opiekunach domów, pokojach wspólnych, a także samej Ceremonii Przydziału – to wszystko i więcej znajdziecie w limitowanej wersji książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny.

Wyścig do Słońca

Nizhoni Begay, uczennica siódmej klasy, ma nietypowy talent. Otóż widzi potwory. Jakież zdziwienie dopadnie młodą potomkinię plemienia Nawaho, kiedy odkryje, że szef jej taty, jest potworem! Ale… dosłownie. Niemniej jednak jak wytłumaczyć tacie, że Nizhoni mówi prawdę?

Niestety wkrótce tata Nizhoni zostaje porwany i wszystko wskazuje na to, że stoi za tym pan Charles, szef pana Begay. Dlatego już wkrótce Nizhoni wraz z bratem Makiem będą musieli rzucić wszystko i ruszyć na ratunek swojemu tacie. Po drodze będą musieli zaskarbić sobie sympatię Świętych Ludzi Diné, bez których ich misja nie może zakończyć się powodzeniem i odkryć wiele tajemnic na temat swojego pochodzenia.

O świecie wierzeń Indian plemienia Nawaho w fantastycznej odsłonie dowiecie się w najnowszej książce z bestsellerowej serii Rick Riordan Przedstawia. Z przyjemnością informujemy również, że książka Wyścig do Słońca posiada patronat CoPrzeczytać.

Przeklęta

Nimue jest przeklęta. Przynajmniej tak mawiają ludzie z jej wioski. A wszystko za sprawą pojedynku z demonem, który dziewczyna musiała stoczyć jako dziecko. Od tamtej pory jej plecy i ramiona pokrywają niezagojone ślady tego starcia, które nieustannie przypominają jej, że jest wyrzutkiem.

Do tego jako Feya, ma ona różne wizje, nad którymi nie panuje, a jej doświadczanie nie należy bynajmniej do ulubionych rozrywek. Nimue najchętniej oddałaby swoje magiczne umiejętności za możliwość prowadzenia normalnego życia i ucieczkę gdzieś daleko, gdzie nie dosięgałyby jej wścibskie spojrzenia. W dniu, w którym podejmuje decyzję o ucieczce, okazuje się że jej wioskę dopadła krwawa pożoga… Czerwoni Paladyni nie znają litości. Umierająca Lenore, matka młodej Nimue, na łożu śmierci przekazuje jej pakunek, który ta koniecznie ma dostarczyć na ręce Merlina. Ale zaraz, to ten czarodziej istnieje naprawdę?

Pakunek zawiera w sobie niezwykły miecz, który staje się dla Nimue zarówno orężem, jak i przyjacielem dodającym sił. Dziewczyna nie wie nawet gdzie zacząć swoje poszukiwania. Na szczęście wcześniejsze przypadkowe spotkanie z Arturem, tajemniczym chłopakiem, wyznacza nowy tor podróży. Czy Nimue uda się odnaleźć Merlina i powstrzymać magiczny świat przed zagładą? Poznaj Przeklętą, która na nowo pokaże Ci świat legend arturiańskich.

Królestwo Dusz

Arrah nie jest najlepsza w radzeniu sobie z magią. Mówiąc wprost – jest w tym beznadziejna… I to na tyle, że pewnego dnia odkrywa, że jej własna matka planuje za pomocą czarnej magii stworzyć sobie nową córkę. No cóż, wiedziała że w magii to jej nie idzie, ale żeby chcieć ją zastąpić jakimś magicznym tworem?

Jakby tego było mało, czarnoksięskie dziecko ma pomóc matce Arrah w sprowadzeniu Króla Demonów, który zagraża wszystkiemu, co żyje. Wieść o pracy matki nad nową córką, która na dodatek ma być narzędziem do celu, jakim jest zniszczenie światów, nie mogłaby być bardziej druzgocąca.

Ale teraz tylko Arrah może jej w tym przeszkodzić…

 

Dawca przysięgi

Lipcowe zapowiedzi fantasy przynoszą nam również kontynuację bestsellerowej serii Archiwum Burzowego Światła. W najnowszej książce Brandona Sandersona, ludzkość musi stawił czoło zarówno nowemu Spustoszeniu, jak i powrotowi Pustkowców. Jak poradzi sobie w walce z wrogiem, który jest tak liczny jak potężna jest jego chęć zemsty?

Chwilowe zwycięstwo zostało okupione straszliwą ceną. Jest nią przywołanie gwałtownej Wielkiej Burzy, która teraz pustoszy świat.

Na dodatek ściągnięcie tej magicznej anomalii uświadamia niegdyś spokojnym i potulnym parshmenom prawdziwą grozę ich trwającego tysiąclecia uwięzienia. Niestety ich gniew może być całkowicie uzasadniony i stanowić zarzewie wielkiego buntu, który może nadejść w każdej chwili.

Niestety tym razem nawet powrót Świetlistych Rycerzy nie zapobiegnie końcowi cywilizacji…

Mroczny zew

Pamiętacie Czas pomsty? Podczas lektury przenosimy się do awanturniczego XVII wieku, czasów szlacheckiej Rzeczpospolitej. Główny bohater, Żegota Nadolski, przechodzi przez piekło, z którego ledwo powraca. Szukając osobistej wendety odkrywa, że za śmiercią jego najbliższych nie stoją wbrew powszechnej opinii Tatarzy, a coś znacznie mroczniejszego…

Jeśli mieliście okazję zanurzyć się w niezwykłym i nieoczywistym świecie Nadolskiego, mamy dla Was fantastyczną wiadomość: Nadolski powraca! Po licznych przygodach i traumatycznych przeżyciach stara się ułożyć życie na nowo w swoim majątku. Niemniej jednak sielanka nie potrwa zbyt długo.

Gdy w odległej wiosce zagoszczą zło i śmierć, Nadolski by rozwiązać kolejną mroczną zagadkę, znów będzie musiał spojrzeć śmierci w oczy.

Alicja

Mroczna i niepokojąca, wypełniona szaleństwem i tajemnicą. To zdecydowanie nie jest Alicja, w krainie czarów, jaką czytała Wam mama.

Książka Christiny Henry, Alicja, to niezwykły i odpychający urok świata, który napędzany jest szaleństwem. A wszelka normalność rozbija się jak tafla szkła wraz z każdym stawianym w magicznym świecie krokiem.

Podróż wgłąb króliczej nory zaprowadzi nas do pojedynków z bossami Starego Miasta – Gąsienicą, Morsem i tajemniczym Chesirem. Droga będzie trudna i pełna niebezpieczeństw. Zaś na jej samym końcu na swoją Alicję czeka Królik…

Na którą książkę z fantasy z lipcowych zapowiedzi czekacie najbardziej? 🙂