Sierpniowe zapowiedzi sci-fi 2022

Jesteście ciekawi jak wyglądają sierpniowe zapowiedzi sci-fi 2022? Sprawdź nasze zestawienie kosmicznych nowości!

Sierpniowe zapowiedzi sci-fi 2022

Powieść Odyseja kosmiczna 2001 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Odyseja kosmiczna 2001

Na Księżycu zostaje odkryty artefakt emitujący sygnał w głąb kosmosu. Podobny tajemniczy monolit odkryto wcześniej na sawannach Afryki. Konsekwencje tego kosmicznego odkrycia są tak wielkie, że po raz pierwszy ludzie zostają wysłani w głąb naszego Układu Słonecznego, by nawiązać kontakt z innymi inteligentnymi istotami. Ale na długo przed osiągnięciem celu, sprawy zaczynają iść strasznie, niewytłumaczalnie źle…

Odyseja kosmiczna 2001 to klasyka gatunku i niezmienny bestseller na listach książkowych przebojów. Jeśli nie miałeś jeszcze okazji poznać powieści Arthura C. Clarke’a – teraz masz ku temu wyśmienitą okazję! 🙂

PREMIERA: 10 sierpnia

Sierpniowe zapowiedzi sci-fi 2022: Kamyk na niebie do kupienia na TaniaKsiazka.pl

Kamyk na niebie. Imperium Galaktyczne. Tom 3

Joseph Schwartz, emerytowany krawiec, zostaje niespodziewanie przeniesiony z Chicago w 1949 roku w odległą przyszłość, w okres świetności pierwszego Imperium Galaktycznego. W tych czasach Ziemia to zaścianek, zwykły kamyk na niebie.

Mieszkańcy 200 milionów planet Imperium odnoszą się z pogardą do zacofanych Ziemian, którzy ośmielają się twierdzić, że ich świat jest kolebką całej ludzkości. Na dodatek na Ziemi panuje bieda wywołana wysokim poziomem skażenia radioaktywnego gleby i powietrza, a wedle obowiązującego prawa osoby, które kończą 60 lat, muszą poddać się eutanazji.

Joseph Schwartz ma sześćdziesiąt dwa lata. Czy będzie miał prawo istnieć?

PREMIERA: 10 sierpnia

 

Urth nowego słońca szukaj na TaniaKsiazka.pl

Urth Nowego słońca

Nadchodzi zakończenie serii Księga Nowego Słońca. Piąty tom to wyprawa przez czas i przestrzeń, do której warto dołączyć!

Wracamy do świata Severiana, który opuszcza planetę na jednym z ogromnych statków kosmicznych obcych. Przed nim podróż w czasie i przestrzeni, aby ostatecznie stawić czoła największej próbie i stać się legendarnym Nowym Słońcem lub… umrzeć.

Bohater musi stawić czoło wszystkim zmarłym ludziom, których spotkał od czasów dzieciństwa. Wśród nich są m.in. Tekla oraz Mistrz Malrubius. Stając przed trybunałem, dowiaduje się czegoś ważnego – tak naprawdę jego podróż jeszcze się nie zakończyła. Czeka na niego znacznie więcej wyzwań.

PREMIERA: 12 sierpnia

 

Zbiór opowiadań Ja, robot znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Ja, robot. Roboty. Zbiór opowiadań

Nie mogą krzywdzić ludzi, muszą wykonywać rozkazy zabójcy i muszą chronić swoją egzystencję… ale tylko tak długo, jak nie narusza to pierwszej i drugiej zasady. Dzięki tym trzem prawom robotyki ludzkość rozpoczęła prawdopodobnie swoją największą przygodę – wynalezienie pierwszego człowieka pozytronicznego. Była to nowa, odważna era ewolucji, która oznaczałaby zarówno ogromne możliwości, jak i nieprzewidziane ryzyko.

Wkrótce roboty świadome własnej inteligencji, mocy i człowieczeństwa zaczęły walczyć o przetrwanie. Ponieważ ludzie i roboty walczą o nie razem – a czasem przeciwko sobie – na ziemi i w kosmosie, przyszłość obu stron wisi na włosku. Ludzie, mężczyźni i kobiety, konfrontują się z robotami, które oszalały, robotami telepatycznymi, robotami-politykami i ogromną inteligencją robotów, które mogą już potajemnie kontrolować świat. I obaj zadają te same pytania: Czym jest człowiek? A czy ludzkość jest przestarzała?

 

PREMIERA: 17 sierpnia

Sierpniowe zapowiedzi sci-fi 2022: Wśród gwiazd znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Wśród Gwiazd. Skyward. Tom 2

Przez całe życie Spensa marzyła o zostaniu pilotem – chciała udowodnić, że jest bohaterką tak jak jej ojciec. Kiedy już udało jej się wzbić w niebiosa, prawda o jej ojcu, okazała się być miażdżąca. Plotki o jego tchórzostwie okazały się prawdziwe… Ojciec zdezerterował w trakcie bitwy z Krellami, a w zasadzie nawet gorzej – zwrócił się przeciwko swoim i ich zaatakował.

Spensa jest pewna, że w tej historii jest coś więcej. I że cokolwiek przytrafiło się jej ojcu w jego statku kosmicznym, może przydarzyć się jej. Kiedy wydostała się poza ochronną powłokę swojej planety, usłyszała gwiazdy i to było przerażające.

Wszystko, czego Spensa nauczyła się o swoim świecie, okazało się kłamstwem. Ale Spensa odkryła też kilka innych rzeczy o sobie i jeśli będzie tego potrzebować, poleci na koniec galaktyki, by ocalić ludzkość.

PREMIERA: 17 sierpnia

 

Star Wars. Wielka Republika: Gasnąca gwiazda do kupienia na TaniaKsiazka.pl

Star Wars Wielka Republika. Gasnąca gwiazda

W tej wciągającej kontynuacji światło Jedi staje w obliczu najciemniejszej godziny. Raz za razem okrutni najeźdźcy znani jako Nihilowie usiłują położyć kres złotej erze Wielkiej Republiki. Ta raz po raz wychodziła poobijana i znużona, lecz zwycięska, a to wszystko dzięki swoim obrońcom Jedi. Nie ma zaś pomnika wspanialszego dla ich sprawy niż Latarnia Gwiezdny Blask.Lśniąca jak klejnot na Zewnętrznych Rubieżach latarnia uosabia Wysoką Republikę u szczytu swoich aspiracji. To centrum kultury i wiedzy, jasna pochodnia przeciw ciemności nieznanego i wyciągnięta dłoń w geście powitania w stronę najdalszych zakątków Galaktyki. Gdy ocaleni i uchodźcy uciekają przed atakami Nihilów, Latarnia Gwiezdny Blask i jego załoga są gotowi do schronienia się i uzdrowienia.Stacjonujący tam rycerze i padawani z Zakonu Jedi mają wreszcie szansę wyzdrowieć zarówno z bólu odniesionych ran, jak i żalu poniesionych strat. Ale burza, o której myśleli, że minęła, wciąż szaleje; po prostu wpadają jej w oko. Marchion Ro, prawdziwy mózg Nihilów, przygotowuje swój najśmielszy atak – taki, który ma zgasić światło Jedi na dobre.

PREMIERA: 25 sierpnia

 

The Frontiers Saga. Tom 8 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Celestia CV-02. The Frontiers Saga. Tom 8

Świat został podzielony, statek pozostaje w budowie… Trwają wojskowe przepychanki, by przygotować obronę. Właśnie nadchodzi moment, o którym wszyscy mieli nadzieję, że nigdy nie nadejdzie…

Earth Defense Force musi znaleźć sposób na obronę swojego świata przed inwazją Imperium Junga. Co ważniejsze, muszą chronić swój najnowszy statek, UES Celestia, ponieważ może być ich ostatnią nadzieją.

Po niebezpiecznej podróży przez kosmiczne rubieże kapitan Scott i jego załoga docierają w końcu do ojczystego Układu Słonecznego. Jednak zastają Ziemię pod brutalnymi rządami Imperium Jungów. Przekonani, że Aurora to ostatnia nadzieja na wyzwolenie planety, odkrywają, że przetrwał również jej siostrzany okręt  UES Celestia.

PREMIERA: 25 sierpnia

 

Książkę Droga do Diuny znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Droga do Diuny

Ostatnia propozycja na sierpniową lekturę to kompendium wiedzy i zbiór tekstów na temat świata Diuny. Dla fanów Herberta jest ona tym, czym Silmarillion dla Tolkienowego Śródziemia.

W Drodze do Diuny poznamy okoliczności powstania i redagowania najwybitniejszych dzieł Franka Herberta – Diuny i Mesjasza Diuny. Znajdziemy w niej odnalezione po latach w notatkach pisarza sceny i rozdziały, które zostały usunięte z obu powieści, a także jego korespondencję z wydawcą.

Dodatkowym smaczkiem dla Czytelników będzie Planeta przyprawy. Jest to alternatywna powieść o Diunie napisana przez obu twórców na podstawie szkiców Franka Herberta. Pokazuje, jak pierwotnie miała wyglądać Diuna i jak z niewielkiej, pozbawionej rozmachu powieści powstało ostatecznie arcydzieło światowej literatury science fiction.

Uzupełnieniem tego tomu są opowiadania Briana Herberta i Kevina J. Andersona osadzone głównie w realiach stworzonej przez nich trylogii Legendy Diuny.

PREMIERA: 25 sierpnia

Sierpniowe zapowiedzi sci-fi 2022 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Wszystkie sierpniowe zapowiedzi sci-fi 2022 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl!