Sierpniowe zapowiedzi fantasy 2022

Szukacie magicznej młodzieżówki lub fantastycznej książki na lato? Sprawdźcie sierpniowe zapowiedzi fantasy 2022!

Sierpniowe zapowiedzi fantasy 2022 – zestawienie

Kitsune. Prawdawna magia znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Kitsune. Pradawna magia

 

Przyszła uzdrowicielka i kapłanka z lisicą w duszy. Dziewczyny dzieli niemal wszystko: zakazy, czas, odległość… Czy ich przyjaźń ma szansę pokonać wszystkie przeszkody?

Los testuje wszelkie więzi, gdy rzuca kłody pod nogi. Nadchodzą mroczne czasy, w których chwała i szacunek dla legend odchodzą w zapomnienie. Hana i Mei rozpoczynają walkę nie tylko z zagrożeniem ze strony pradawnych demonów, ale i z własnymi słabościami.

Poznajcie opowieść o magii tętniącej we wnętrzu ziemi. Odkryjcie tajemnice przeszłości oraz pragnieneu zemsty tak silnym, że niszczy w nas to, co dobre…

PREMIERA: 04 sierpnia

 

Aru Shah i nektar nieśmiertelności znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Aru Shah i nektar nieśmiertelności. Kroniki Pandawów. Tom 5

Sierpniowe zapowiedzi fantasy 2022 nie mogłyby obyć się bez tytułu objętego patronatem CoPrzeczytać. Aru Shah to rezolutna Pandawa, której losy śledzimy z zapartym tchem od pierwszego tomu. Najnowszy tom to ostatnia część przygód bohaterki serii Rick Riordan Przedstawia. Czego możemy spodziewać się po piątym tomie?

Dawny mentor Aru, gołąb Bu, odrodził się w postaci kurczaka zapalniczki. Aiden, którym Aru się zauroczyła, a który w dzień jej urodzin ją pocałował, a teraz nie chce nawet na nią spojrzeć. Kara, jej niedawno poznana przyrodnia siostra, zdradziła Pandawów, niszcząc ich niebiańską broń i przechodząc na stronę Śpiącego. Czy mogło być gorzej?

Aru wie, że Śpiący podąża z wielką armią do labiryntu, by zdobyć nektar nieśmiertelności. Trzeba go powstrzymać, jednak bez swojej niebiańskiej broni Pandawy nie mogą się przedostać do labiryntu. Jak zwykle muszą więc wymyślić jakieś inne, sprytne rozwiązanie.

W najnowszym tomie przygód spotkają się ze starymi znajomymi, poznają nowych sojuszników i stawiają czoła straszliwym wyzwaniom. Takim jak na przykład występ w talent show. A kiedy nadejdzie czas ostatecznego starcia, trzeba będzie zdecydować, kto zasługuje na nieśmiertelność.

PREMIERA: 05 sierpnia

 

Książkę Próba żelaza znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Próba żelaza. Magisterium. Tom 1

Czy masz dość odwagi, by poddać się Próbie Żelaza i odkryć w sobie magię? Callum Hunt ma dwanaście lat. Ojciec od zawsze powtarzał mu, by nie ufał magom i wystrzegał się magii. W końcu czary nigdy nie prowadzą do niczego dobrego.

Jednak w Callu powoli zaczyna budzić się niezwykła moc. Nie ma więc wyboru – musi stanąć przed obowiązkowym egzaminem dla wszystkich młodych czarodziejów. A kiedy już do tego dojdzie, zrobi wszystko, by nie przyjęli go do szkoły magii…

PREMIERA: 10 sierpnia

 

Dom nad błękitnym morzem znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Dom nad błękitnym morzem

Linus Barker pracuje w Wydziale Nadzoru nad Magicznymi Nieletnimi. Ma czterdzieści lat, mieszka w małym domku z wrednym kotem i kolekcją starych płyt gramofonowych. Bardzo poważnie traktuje swoją pracę i wiedzie spokojne, chwilami wręcz nudnawe życie. Do czasu.

Dokładnie do chwili, w której Niezwykle Ważne Kierownictwo niespodziewanie zleca mu ściśle tajną misję. Linus ma udać się do sierocińca na odległej wyspie, by stwierdzić, czy mieszkające tam dzieci rzeczywiście są tak niebezpieczne, jak się wydaje. Bo wydaje się, że są. Nawet bardzo. Tak bardzo, że mogą spowodować koniec świata?

PREMIERA: 10 sierpnia

 

Książki Pogromca nieskończoności szukaj na TaniaKsiazka.pl

Pogromca Nieskończoności

Pogromca Nieskończoności to drugi tom przygód nastolatków z supermocami. Emil i Brighton Rey pokonali Posoczników i uszli z życiem – a przynajmniej tak im się wydawało. Kiedy Brighton wypił Krew Pogromcy, myślał, że uczyni go to niezwyciężonym. Jednak zamiast tego mikstura zaczęła powoli go zabijać…

Rozpoczyna się pogoń za antidotum, które tylko ma ocalić jego brata, ale również uwolnić go od niechcianych mocy feniksa. W tym celu Emil będzie musiał przypomnieć sobie swoje przeszłe wcielenia, o których próbował zapomnieć. Teraz bardziej niż kiedykolwiek będzie potrzebował pomocy Iskier, których szeregi wciąż się przerzedzają.

Bitwa o pokój toczy się jak zawiła gra w szachy, a gdy pionki na planszy się przesuwają, Emil zaczyna zdawać sobie sprawę, że przez cały czas walczył z niewłaściwą osobą.

PREMIERA: 10 sierpnia

 

Świat według Jo dostaniesz na TaniaKsiazka.pl

Świat według Jo. Tom 2

W świecie, którym rządzą kobiety, Jo ma dopiero dziewiętnaście lat. Mimo tego ma za sobą mnóstwo niebezpiecznych przygód, w które wpędziły ją nieposkromiona ciekawość oraz wielki temperament.

Teraz jest lekarką królowej, na której polecenie wyrusza w morską podróż. Jako tłumaczka towarzyszy delegacji handlowej, która udaje się na wyspę Kerydę w celu zakupu materiału wybuchowego. Nic nie wskazuje na to, by królewska medyczka znów miała wpakować się w jakieś kłopoty. Jednak czy to możliwe, żeby osobie takiej jak Jo życie nie szykowało nowych, groźnych niespodzianek?

PREMIERA: 11 sierpnia

 

Sierpniowe zapowiedzi fantasy 2022: Czarna pieśń do dostania na TaniaKsiazka.pl

Czarna pieśń

Stalowa Horda spustoszyła Czcigodne Królestwo. Teraz przywódca tego potężnego zastępu, Kehlbrand – watażka, który uważa się za boga, zwraca uwagę na inne królestwa kupieckie. Nikt nie może powstrzymać jego boskiego planu podboju.

Chyba nikogo, z wyjątkiem Vaelina Al Sorny, najnowszego rekruta Szóstego Zakonu. Podczas brutalnego szkolenia uczy się wykuwać miecze, przetrwać w dziczy, zabić człowieka szybko i cicho, a wszystko w imię obrony Królestwa i wiary. Teraz jego umiejętności zostaną poddane próbie.

Zbliża się wojna. Vaelin musi wykorzystać całą swoją siłę i spryt, żeby przeżyć nadciągający konflikt. Lecz kiedy świat będzie balansował na krawędzi chaosu, Vaelin pozna prawdę, która tnie głębiej niż miecz.

PREMIERA: 12 sierpnia

Ogień, lód i żelazo znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Ogień, lód i żelazo. Historia średniowiecznych intryg i wojen, które zainspirowały Grę o tron

Młody pretendent tworzy armię, by przejąć tron. Dowiedziawszy się o śmierci ojca, potomek starych królów Północy, przysięga mu zemstę. W tej wojnie wspiera go matka, która uprowadziła w bezpieczne miejsce swoich dwóch młodszych synów. Przeciwko nim staje pełna pasji, dumna królowa o silnej woli. Królowa, która posiada więcej męskich cnót tamtych czasów niż większość mężczyzn. Ona też walczy o dziedzictwo po swoim młodym synu, jeszcze nie dorosłym, ale już sadyście, który z upodobaniem ogląda egzekucje.

Brzmi znajomo? Może brzmieć jak fabuła Gry o Tron. Była to jednak także historia najkrwawszej bitwy w historii Wielkiej Brytanii, stoczonej w kulminacyjnym momencie Wojny o Róże. Najlepiej sprzedające się powieści George’a RR Martina obfitują w aluzje, inspiracje i kopie prawdziwych postaci, wydarzeń i miejsc w średniowiecznej Anglii i Europie z czasów Tudorów.

Sięgnij po książkę Eda Westa i przekonaj się, że prawda jest dziwniejsza niż fikcja.

 

PREMIERA: 12 sierpnia

Pierwszy antycud świata znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Pierwszy antycud świata

Dziesięcioletni Marcel niespodziewanie zapada na nieuleczalną chorobę. Powoduje ona ogromny ból i przykuwa go do łóżka. Chłopiec, zamknięty w czterech ścianach swojego pokoju, postanawia w końcu odmienić swój los i pozostały mu rok przeżyć najlepiej jak się da.

Kiedy w jednym z pokoi swojego ogromnego domu dostrzega niecodzienny bal, decyduje się zajrzeć do każdego pomieszczenia i o dziwo, w każdym przydarza mu się coś niespodziewanego.

Tylko choroba, co jakiś czas przypomina o sobie. Wtedy chłopiec musi wtedy odłożyć swoje podróże na jakiś czas. Nie poddaje się jednak, a z każdej wyprawy wynosi kolejne doświadczenia, pogłębia wiedzę o sobie i życiu.

Co jeszcze przydarzy się Marcelowi? Jakie prawdy odkryje i czy pokona śmiertelną chorobę?

PREMIERA: 22 sierpnia

Sierpniowe zapowiedzi fantasy 2022: Czarownica do kupienia na TaniaKsiazka.pl

Czarownica

Evey i Dill były naocznymi świadkiniami morderstwa matki przez łowców czarownic. Teraz Evey panuje wytropić zabójców i dokonać zemsty. Wściekłość płonie w niej jasno i silnie. Ale obiecała matce, że zapewni bezpieczeństwo Dillowi, swojej młodszej siostrze.

Gdy żądza krwi i zemsty rośnie w gorączkę, czy Evey będzie wierna więzom siostrzanym i magii, która jest jej przeznaczeniem?

Relacja sióstr od lat była trudna. Evey uważała, że matka faworyzowała Dill. To jej przekazywała swoją wiedzę, pokazywała jak przyrządzić lecznicze mikstury… Evey nie czuła w sobie żadnych magicznych mocy i z żalem patrzyła, jak mała Dill wychowywana jest na znachorkę, tak jak wcześniej ich matka, a przedtem ich babka.

Nastolatka jest dużo bardziej zainteresowana zemstą niż opieką nad swoją siostrą. Pomimo złożonej obietnicy, a także protestów Dill, postanawia zostawić ją pod opieką ciotki i innych czarownic, a sama odnaleźć morderców matki. Odchodząc, zabiera też siostrze kamień wróżebny. Uważa, że należał się on jej jako pierworodnej, a fakt, że dostała go młodsza córka, jest tylko kolejnym dowodem na niesprawiedliwe traktowanie przez matkę.

Wolna od obowiązku zajmowania się siostrą Evey wyrusza na poszukiwanie morderców…

PREMIERA: 24 sierpnia

 

Sierpniowe zapowiedzi fantasy 2022: Czas bogini znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Czas bogini

Oto świat strażniczek Bogini, wiedźm, widzących, wiary w Nyję, Makoszę, Świętowita, Welesa, Peruna i wielu innych, dziś zapomnianych bogów i bogiń. Kraina świętych gajów, kącin i chramów, czarów i magii. Poznajcie porywającą opowieść o Słowianach przed przyjęciem chrześcijaństwa

Początki państwa polskiego to czas niepokojów i napięć. To przesiąknięta krwią ziemia, powszechna przemoc i bezprawie, gwałty, niewolnictwo i handel ludźmi.

Z kart powieści wyłania się postać Mieszka I, władcy potężnego, choć pełnego sprzeczności, rozdartego pomiędzy pogaństwem a chrześcijaństwem, chęcią niesienia pokoju i koniecznością prowadzenia wojen, mężczyzny targanego namiętnościami, uwikłanego w sieć intryg i płomienny, acz burzliwy romans.

Mieszko doskonale wie, że przystąpienie do chrześcijańskiego imperium jest konieczne dla rozwoju państwa. Jednak wciąż jest przywiązany do pogańskich bogiń, bożków, obrzędów i rytuałów, magii i amuletów oraz… kuszących kapłanek, a w szczególności jednej z nich, najbliższej jego sercu.

PREMIERA: 25 sierpnia

 

Cinderella is dead znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Cinderella Is Dead

Minęło 200 lat po tym, jak Kopciuszek znalazł swojego księcia. Od tamtej pory nastoletnie dziewczyny są zobowiązane do stawiania się na dorocznym balu, na którym mężczyźni z królestwa wybierają żony na podstawie pokazu dziewczęcych strojów.

Szesnastoletnia Sophia wolałaby raczej poślubić Erin, swoją najlepszą przyjaciółkę z dzieciństwa, niż paradować przed zalotnikami. Na balu dziewczyna podejmuje desperacką decyzję o ucieczce i ukrywa się w mauzoleum Kopciuszka.

Tam poznaje Constance, ostatniego znanego potomka Kopciuszka i jej przyrodnie siostry. Razem przysięgają, że raz na zawsze obalą króla. W trakcie dowiadują się jednak, że historia Kopciuszka jest czymś więcej, niż kiedykolwiek wiedzieli…

 

PREMIERA: 25 sierpnia

Wszystkie sierpniowe zapowiedzi fantasy 2022 znajdziecie na TaniaKsiazka.pl.

Zaintrygowani tytułami?
Wszystkie sierpniowe zapowiedzi fantasy 2022 znajdziecie na TaniaKsiazka.pl. 🙂